Zarząd Główny STO wystosował list otwarty do liderów ugrupowań, które utworzą rząd. Władze STO apelują, by o wyborze ministra edukacji nie przesądziła koalicyjna arytmetyka, ale przekonanie o odpowiednich kompetencjach kandydatki lub kandydata na wspomniany urząd.
Oświadczenie organizacji społecznych po wyborach parlamentarnych
Społeczne Towarzystwo Oświatowe podpisało się pod oświadczeniem organizacji społecznych, wydanym w związku z ostatnimi wyborami parlamentarnymi.
Stanowisko organizacji społecznych ws. Lex Czarnek 3.0
Polski parlament pracuje nad ustawą, zaostrzającą przepisy dotyczące współpracy szkół z organizacjami społeczeństwa obywatelskiego. Społeczne Towarzystwo Oświatowe podpisało się pod stanowiskiem krytykującym planowane zmiany w przepisach.
STO domaga się weta
Sejm uchwalił nowelizację Prawa oświatowego, która umożliwi likwidację szkół niepublicznych, także w trakcie roku szkolnego. Społeczne Towarzystwo Oświatowe zwróciło się do Prezydenta z wnioskiem o weto.
STO protestuje w sprawie projektowanych zmian w nadzorze
Społeczne Towarzystwo Oświatowe odniosło się do propozycji zmian w nadzorze pedagogicznym.
STO do Prezydenta: Apelujemy o Tarczę Edukacyjną
Ustawa Lex Czarnek 2.0 została przyjęta przez Sejm. Zarząd Główny STO prosi prezydenta by ochronił Polaków przed złą ustawą. „Niech Pańskie weto będzie Tarczą Edukacyjną” – piszą władze STO.
Wyborcza: Nietransparentny konkurs
Na pierwszej stronie dzisiejszej Gazety Wyborczej znajdziemy artykuł o programie „Inwestycje w oświacie”. Dziennik informuje o zastrzeżeniach STO do ww. programu.
DGP o programie “Inwestycje w oświacie”
Dziennik Gazeta Prawna pisze o programie „Inwestycje w oświacie”. W materiale cytowany jest list Zarządu Głównego STO do ministra edukacji.
Inwestycje w oświacie: List STO do ministra edukacji
W związku z licznymi zastrzeżeniami szkół, dotyczącymi programu “Inwestycje w oświacie”, Zarząd Główny STO wystosował list do ministra edukacji. Władze STO domagają się m.in. upublicznienia kryteriów oceny wniosków.