„Władca Piasków”- debiut literacki Elizy Drogosz

„Władca Piasków” to debiutancka powieść młodej pisarki Elizy Drogosz, uczennicy III Społecznego Liceum STO im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Już w pierwszym tygodniu sprzedaży książka odniosła sukces.

Książka dostępna jest na rynku od blisko miesiąca, premiera 14 stycznia 2015r., a już w pierwszym tygodniu sprzedaży weszła do rankingu TOP 100 księgarni Empik.com. Po trzech tygodniach sprzedaży „Władca Piasków” znalazł się już w TOP 50 (41 miejsce) w kategorii  „Literatura młodzieżowa” i TOP 20 (13 miejsce) w podkategorii „Science Fiction, Fantasy”. Tym samym powieść znalazła się wśród takich bestsellerów jak trylogia Suzanne Collins „Igrzyska śmierci” czy seria o Harrym Potterze autorstwa Joanne K. Rowling.

„Władca Piasków” to niezwykła, pełna magii historia, której akcja toczy się na pozornie zwyczajnym  letnim obozie w Egipcie. W wyniku niespodziewanych splotów wydarzeń dwójka głównych bohaterów, Sonia i Oliver, zostaje wplątana w tajemniczą aferę związaną ze starożytnymi sekretami bogów. Zmagając się z kolejnymi trudnościami, próbują odkryć jaki związek z całą tajemniczą sytuacją ma kierownik obozu.. Kim jest Władca Piasków? Dlaczego jest tak ważny? Co wspólnego z obozem ma nastoletni, zbiegły morderca? I wreszcie… czy to możliwe, że egipscy bogowie powrócili do życia?

Eliza Drogosz opublikowała „Władcę Piasków” w wieku siedemnastu lat, tym samym spełniając jedno ze swoich największych marzeń. Młoda pisarka fascynuje się historią, szczególnie starożytności i średniowiecza. Najbardziej interesują ją historie  cywilizacji Inków. Szczególnie fascynuje ją ich władca  Manco Inka, który na tron wstąpił będąc dokładnie w wieku autorki i całe życie spędził  walcząc z Hiszpanami. Poza historią Eliza uwielbia podróże, szczególnie te dalekie i, oczywiście, świat książek.

Książka jest dostępna w sprzedaży, zarówno w wersji papierowej, jak i w formie e-booka.

Zapraszamy na stronę internetową: wladcapiaskow.pl