Warszawa: Delegacja brazylijskich dyrektorów odwiedziła warszawskie szkoły STO

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących Społecznej Szkoły Podstawowej nr 14 im. Dzieci Zjednoczonej Europy i Społecznego Gimnazjum nr 4 STO przy ul. Bachmackiej oraz Zespół Szkół Społecznych im. Pawła Jasienicy STO (gimnazjum na Solcu oraz liceum na Nowowiejskiej) 31 maja 2017 roku ugościły niemal 50-osobową delegację dyrektorów zrzeszonych w organizacji SIEEESP.

Zespół Szkół Ogólnokształcących Społecznej Szkoły Podstawowej nr 14 im. Dzieci Zjednoczonej Europy i Społeczne Gimnazjum nr 4 ST było pierwszym przystankiem na trasie delegacji. Z gośćmi spotkały się najpierw panie Dyrektor Ewa Hryszkiewicz i Magdalena Górka, które opowiedziały, co wyróżnia szkołę STO w kontekście nauczania początkowego. Następnie panie Monika Drezner i Renata Korolczuk opowiedziały o nauczaniu w klasach 4-6.

Później brazylijscy dyrektorzy wysłuchali prezentacji Dyrektora Bartosza Tymińskiego o szkolnictwie niepublicznym w Polsce, a także spotkali się z samorządem uczniowskim. Przez całą wizytę w szkołach na ul. Bachmackiej zadawali dużo pytań, ale to właśnie gimnazjaliści byli przez nich szczególnie przepytywani. 

 Z kolei wizyta w zespole Szkół Społecznych im. Pawła Jasienicy STO w Warszawie rozpoczęła się od powitania brazylijskiej delegacji przez panią Ewę Stawecką, która przybliżyła dyrektorom misję szkoły i przedstawiła postać Janusza Korczaka - wyjątkowej postaci w historii rodzimej edukacji.

Następnie pan Tomasz Mazur wprowadził dyrektorów w tajniki systemu International Baccalaureate - opowiedział o misji i filozofii nauczania oraz przedstawił możliwości, jakie program daje uczniom. Goście zwiedzili szkołę, mieli też okazję zadawania pytań i obejrzeli gazetkę szkolną. 

Brazylijska wizyta była bardzo ciekawym doświadczeniem i możliwością wymiany opinii o szkolnictwie dla obu warszawskich Zespołów Szkół STO. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wizyty: