Wakacyjna Szkoła STO. Kurs dla nauczycieli: Rozwijanie kompetencji Zespołu Redakcyjnego Cyfrowych Wydawnictw Edukacyjnych STO

Szanowni Państwo,

Dyrektorzy i Nauczyciele szkół STO,

W ramach tegorocznej Wakacyjnej Szkoły STO dla nauczycieli będą prowadzone zajęcia w dwóch grupach tematycznych. Jedną z nich będzie pod moim kierunkiem rozwijała kompetencje cyfrowe i w ramach zajęć przygotuje interaktywne podręczniki oraz opracuje standardy kursów w iTunes U dla Cyfrowych Wydawnictw Edukacyjnych STO.

Podczas wizyt studyjnych w Londynie i Manchesterze prezesi kół, dyrektorzy i nauczyciele szkół STO mieli okazję poznać proces tworzenia kursów przedmiotowych i e-booków. Każda z wizytowanych szkół posiada własne interaktywne i multimedialne książki oraz autorskie serie kursów przedmiotowych dla swoich uczniów. Podczas tegorocznej Wakacyjnej Szkoły STO przygotujemy - na wzór Grazebrook Primary School, ACS Hillingdon International School, Bedford Girls School, ESSA Academy - publikacje dla naszych szkół. Nauczyciele, którzy wezmą udział w tegorocznej edycji Wakacyjnej Szkole STO i jednocześnie wykorzystują technologie Apple lub zamierzają w najbliższym czasie ich wdrożenie, stworzą autorskie e-booki i kursy iTunesU.

Przygotujemy dla każdej ze szkół e-book, który będzie prezentował strategię i programy edukacyjne wspierające szkolną dydaktykę nowej generacji. W ten sposób powstanie pierwszy zasób materiałów cyfrowych dla naszych szkół i Wydawnictw Cyfrowych Wydawnictw Edukacyjnych STO. Tym samym stanie się dostępny dla wszystkich zainteresowanych dyrektorów, nauczycieli, rodziców oraz uczniów.

Ważnym elementem szkolenia będzie opracowanie standardów tworzenia i publikowania kursów w kanele iTunes U w ramach Cyfrowych Wydawnictw Edukacyjnych STO. Wykorzystamy doświadczenie nauczycieli naszych szkół (między innymi z Łodzi, Gdańska, Białegostoku), którzy już opracowali swoje autorskie scenariusze zajęć. Będzie to okazja nie tylko do dzielenia się swoimi doświadczeniami, ale przede wszystkim wzajemna inspiracja do rozwoju nowoczesnego warsztatu pracy nauczyciela szkoły STO. Każdy z uczestników będzie miał indywidualny dostęp do komputera (MacBook Air), programu do tworzenia książek (iBook Author) i otrzyma wsparcie techniczne prowadzących warsztaty.

Zachęcam przedstawiciele szkół STO do udziału w tygodniowych zajęciach Wakacyjnej Szkoły STO W tym roku odbędą się one w Smardzewicach w dniach 26 czerwca - 1 lipca br. Obiecuję twórczą pracę koncepcyjną i przygotowanie autorskie e-Booka, jego publikacją na oficjalnym kanale Cyfrowych Wydawnictw STO i rozwój kompetencji cyfrowych w zakresie tworzenia materiałów multimedialnych. Uczestnicy automatycznie staną się członkami zespołu redakcyjnego naszych wydawnictw cyfrowych. Zgłoszenia proszę przesyłać do Biura do 30 maja br. (formularz w załączeniu).

Z poważaniem,

Witold Kołodziejczyk
Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli STO