Tarnów: Wakacyjny Rajd

Uczniowie Gimnazjum Matematyczno-Przyrodniczego STO w Tarnowie wakacje spędzają m. in. na górskich wędrówkach. Na początku lipca zorganizowali wakacyjny rajd górski. Prognozy były sprzyjające.

Wczesnym rankiem, w pierwszy wtorek lipca kilkunastoosobowa grupa wyposażonych w plecaki wędrowców zebrała się na tarnowskim dworcu kolejowym. Celem wyprawy stała się Piwniczna-Zdrój. Po przybyciu na miejsce ugasiliśmy nasze pragnienie słynną wodą mineralna. Od ponad 150 lat Piwniczna znana jest ze swych leczniczych źródeł, z których z roku na rok korzysta coraz więcej kuracjuszy. Po krótkim spacerze po urokliwej miejscowości, mając na uwadze czekającą nas kilkugodzinną trasę, napełniliśmy bidony do pełna i wyruszyliśmy w dalszą podróż.

W ciągu trzech dni uczniowie pokonali kilkadziesiąt kilometrów po górskich szlakach — Głównego Szlaku Beskidzkiego, w tym najwyższego szczytu Beskidu Sądeckiego. To sympatyczne rozpoczęcie wakacji i dobre przetarcie przed wyjazdem w Tatry, który czeka Gimnazjalistów już w sierpniu.