Zajęcia z obsługi komputera w Radomiu

I Społeczna Szkoła Podstawowa STO
ul. Piwnika-Ponurego 3
26-600 Radom

13 uczniów I Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Radomiu zostało Profesorami Wnuczkami w ramach drugiej edycji programu.

Są to uczniowie 5 i 6 klasy: Bartłomiej Jastrzębski, Aleksandra Kwiatkowska, Krzysztof Nachyła, Aleksander Gałek, Bartosz Lucedarski, Zuzanna Amanowicz, Weronika Klecha, Aleksandra Dziurda, Kacper Skuza, Norbert Gut, Anna Bieńkowska, Jakub Konwa i Weronika Majewska. Po okiem prowadzącej, pani Agnieszki Miecznikowskiej uczą seniorów obsługi komputera i internetu.

Seniorzy w ramach zajęć poznają funkcje przeglądarek internetowych, sposoby wyszukiwania informacji w internecie, uczą się pisać w edytorze tekstów, zakładać konta pocztowe, a także korzystać z Facebooka. Według nich projekt jest bardzo potrzebny i powinno być jeszcze więcej takich przedsięwzięć, które polegają na współpracy starszych z dziećmi.

„Profesor Wnuczek” to wspólny projekt Społecznego Towarzystwa Oświatowego i firmy Luxoft Poland – sponsora i współorganizatora. W Radomiu odbyło się już czworo zajęć, dwa ostatnie odbędą się 19 i 26 listopada.