Raciąż: Morskie wojaże turystyki wiejskiej

Publiczna Szkoła Policealna STO
ul. Płocka 28
09-140 Raciąż

Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża… Weekend na morzu, 24-godzinny rejs do Szwecji i z powrotem, zabawa do białego rana. To sposób, jak naukę i przyjemność połączyć w jedność. Taką możliwość spędzenia weekendu mieli słuchacze naszej szkoły uczęszczający na kierunek technik turystyki wiejskiej.

W piątek, 5 września, po południu, po wcześniejszej zbiórce, gotowi na nowe wyzwania i doświadczenia, słuchacze ruszyli w trasę w nieznane. Po czterogodzinnej podróży, punktualnie o 18:30, uczestnicy wyprawy czekali w gdyńskim porcie na odprawę promową. Po dokonaniu wszelkich formalności i zakwaterowaniu się w kabinach, wycieczkowicze udali się na spotkanie informacyjne. Po oficjalnym wstępie, omówieniu planu następnego dnia i objaśnieniu celów wycieczki, uczestnicy mieli czas wolny. Po męczącej, długiej podróży z Raciąża do Gdyni, czekała ich całonocna zabawa na promie do białego rana. Podczas gdy uczestnicy oddali się szaleństwu piątkowej nocy, prom spokojnie płynął do Szwecji.

W sobotni poranek, zaraz po śniadaniu, nasi słuchacze udali się na czterogodzinne szkolenie. Zajęcia poprowadziła pani Katarzyna Blok, właścicielka firmy Fit Bike. Szkolenie dotyczyło zakładania fanpage’ów, korzyści wynikających dla właścicieli firm z posiadania takich narzędzi promocji w Internecie. Po pełnym ciekawych wskazówek wykładzie, słuchacze mieli czas dla siebie. W wolnej chwili zwiedzali prom Stena Line oraz uczestniczyli w różnych ciekawych zajęciach. Około godziny 21:00 słuchacze naszej szkoły wraz z innymi uczestnikami rejsu dopłynęli do portu w Gdyni. Jednak na tym nie kończy się wyprawa słuchaczy z kierunku technik turystyki wiejskiej. Kolejnym przewidzianym w programie punktem podróży było niedzielne zwiedzanie Trójmiasta.

Po nocy spędzonej w hostelu „Mały Żagiel” w Gdyni i śniadaniu, uczestnicy wycieczki udali się na zwiedzanie nadmorskich metropolii. Jednak nie była to zwykła wycieczka. Dzięki życzliwości jednego ze słuchaczy naszej szkoły, pana Adama Koszlagi, nasi wycieczkowicze mogli podróżować rowerami elektrycznymi przez Trójmiasto. Dzięki temu zwiedziliśmy malownicze zakątki Sopotu, spacerowaliśmy po słynnym Monciaku, czyli ulicy Bohaterów Monte Cassino, dotarliśmy do sopockiego molo. Nadmorska pogoda niezwykle nam sprzyjała. Po obiedzie, około godziny 16:00, pełni wrażeń, zmęczeni wyruszyliśmy w powrotną drogę do Raciąża.

Dzięki wycieczce zorganizowanej przez panią Martę Samoraj, nauczycielkę przedmiotów zawodowych, słuchacze kierunku technik turystyki wiejskiej mogli w inny, ciekawszy i bardziej twórczy sposób zdobyć dodatkową, przydatną wiedzę oraz spędzić w miły sposób czas. Za sprawą tej wyprawy uczestnicy naszej szkoły przekonali się, iż kształcenie u nas, to nie tylko wykłady w szkolnych salach, ale także i twórcze wojaże.