Raciąż: E-podręczniki do kształcenia zawodowego

Publiczna Szkoła Policealna STO
ul. Płocka 28
09-140 Raciąż

E-podręczniki do kształcenia zawodowego. Jedni dyskutują inni kombinują... Oni je robią!

Od początku drugiego semestru, uczniowie Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu zaczną naukę z pierwszych e-podręczników do kształcenia zawodowego. Już w chwili obecnej można przeglądać zasoby dla zawodów: opiekun medyczny oraz technik turystyki wiejskiej a wkrótce również dla technika pojazdów samochodowych.

Nauczyciele przedmiotów zawodowych ZS STO w Raciążu posiadają dostęp do tych zasobów umożliwiający ich edycję i uzupełnianie o nowe treści. Dzięki takiemu rozwiązaniu powstaną podręczniki, których aktualizacja odbywała się będzie zgodnie z postępem technicznym i technologicznym. 

Szkoła, która zdecydowała sie na ten eksperyment znajdzie się w czołówce innowacyjnych, nowoczesnych szkół zawodowych w Polsce. E-podręczniki w formie otwartych, edytowalnych zasobów edukacyjnych to zupełnie nowe podejście do narzędzi edukacyjnych umożliwiające naukę każdemu, wszędzie i w dowolnym czasie.

Zainteresowanych tego typu rozwiązaniem odsyłam do wirtualnej biblioteki zasobów do nauki zawodu ZS STO w Raciążu: http://zssto.blogspot.com/

Szymon Konkol