„Profesor Wnuczek” dla gdańskich seniorów

II Społeczna Szkoła Podstawowa STO
ul. Kartuska 245
80-125 Gdańsk

W II Podstawowo-Gimnazjalnym Zespole Szkół Społecznych STO w Gdańsku, przy ul. Kartuskiej 245, rozpoczęły się zajęcia z obsługi komputera w ramach programu „Profesor Wnuczek”.

24 września w rolę profesorów wcieliło się aż 9 uczniów: Zuzanna Wojtas, Zofia Wietrzyoska, Jakub Czermaoski, Marcel Majocha, Łukasz Graff, Maja Grabarczyk, Iwo Gauden, Aleksandra Możdzyoska i Monika Binerowska. Pod doświadczonym okiem pana Krzysztofa Adamczyka dzieci uczyły seniorów korzystania z komputera i internetu.

Pierwsze zajęcia to głównie tematy podstawowe: włączanie komputera, korzystanie z plików i folderów, obsługa okien na pulpicie oraz przeglądarki internetowej. Uczniowie tłumaczyli funkcje poszczególnych narzędzi i pokazywali na ekranie praktyczne aktywności. Seniorzy dopytywali i próbowali samodzielnie wykonywać proste zadania. Na koniec mieli nawet własne propozycje obszarów, których chcieliby się nauczyć. Byli bardzo pozytywnie nastawieni do zajęć i obiecali na następne zaprosić swoich znajomych.

„Profesor Wnuczek” to wspólny projekt Społecznego Towarzystwa Oświatowego i firmy Luxoft Poland – sponsora i współorganizatora. W ramach programu w każdej szkole, która weźmie w nim udział, odbywa się 6 dwugodzinnych zajęć. Kolejne terminy zajęć w Gdańsku to: 1, 8, 15, 22 i 29 października.