Wizyta uczniów ZSS STO w Darłowie w schronisku dla zwierząt

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Morskich STO
ul. Zwycięstwa 1
76-153 Darłowo

Dnia 21.11.2013r. wybrani uczniowie z Zespołu Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO w Darłowie udali się z wizytą do schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Leśny Zakątek” w Koszalinie.

„Schronisko  -  azyl  dla  bezdomnych  zwierząt.  Miejsce,  gdzie  nieważna  jest  metryka,  ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.” 

Ta wizta to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt - by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym; by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko. Dlatego w ZSS STO w Darłowie zorganizowano w tym roku zbiórkę pożywienia dla zwierzaków ze schroniska. Uczniowie wszystkich klas przynosili karmę dla psów i kotów. Udało się zebrać bardzo dużo pożywienia, kocyków i zabawek.

Szkolną delegację powitała pracownica schroniska, która opowiedziała m.in. o funkcjonowaniu instycucji, o tym jak należy witać się z psem, jakie są psie zwyczaje. Najważniejszą lekcją było to, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Dzieci zrozumiały, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek wobec niewątpliwie słabszej istoty. Na pożegnanie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. 

Zachęcamy wszystkie szkoły do takiej inicjatywy i udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom. Dzięki temu możemy uczyć naszych wychowanków przyjaznego stosunku do innych stworzeń i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli.