Darłowo: Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Morskich STO
ul. Zwycięstwa 1
76-153 Darłowo

W tym roku po raz pierwszy Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Morskich STO w Darłowie obchodziła -21 listopada Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To dzień dobrych uczynków i dobrych emocji.

Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

W naszej szkole był to dzień wyjątkowy: pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. W tym dniu dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Szkoła została udekorowana – oczywiście na żółto – informacjami na temat życzliwości, wesołymi minkami oraz napisami, np. dobro, miłość, szczerość, szacunek, przyjaźń. Został także opracowany i umieszczony na korytarzu Szkolny Kodeks Życzliwości. Za pomocą Poczty Życzliwości można było przesłać pozdrowienia i życzenia dla koleżanki, kolegi, nauczyciela… Wyłoniono zwycięską „Żółtą klasę”. Wygrała klasa II SP. 

Gratulujemy wszystkimi uczniom, nauczycielom i pracownikom za pomysłowość
i zaangażowanie w przygotowanie tego dnia. 
 Miło spędzony dzień pozostanie w sercach uczniów, którzy zapamiętają, że warto być życzliwym na co dzień, nie tylko od święta.

"Życzliwe słowa mogą być krótkie i łatwe do wymówienia, ale ich echa są naprawdę nieskończone" - Matka Teresa.