Częstochowa: II Warsztaty Kreatywne Społeczna – ART

Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego STO
ul. Brzeźnicka 59
42-215 Częstochowa

Kilkadziesięcioro dzieci z częstochowskich przedszkoli wzięło udział w II Warsztatach Kreatywnych Społeczna – ART organizowanych przez Zespół Szkół Społecznych nr 1 STO w Częstochowie.

Organizator przygotował bezpłatne zajęcia artystyczne dla najmłodszych mieszkańców miasta, których celem było odkrywanie i rozwijanie dziecięcych talentów.

Imprezę rozpoczęli uczniowie Społecznej, przedstawiając znaną baśń pt. „Czerwony Kapturek”, w nieco uwspółcześnionej (jak chociażby odwołanie do niskiej emerytury babci, a co za tym idzie niskiego kieszonkowego Kapturka) polsko-angielskiej wersji.

Następnie przedszkolaki wzięły udział w warsztatach kreatywnych. Wykonały kukiełki z drewnianych łyżek do teatrzyku kukiełkowego, lepiły zwierzątka z gliny. Na zajęciach jubilerskich przygotowały bransoletki i naszyjniki wykonane na bazie spinaczy biurowych, które początkowo miały być prezentem na Dzień Matki, jednak trudno się było oprzeć błyskotkom. Nie zabrakło również tańca z pomponami.

Pomiędzy zajęciami na dzieci czekał poczęstunek oraz tatuowanie biedronkami (symbol Społecznej). Po zakończonych warsztatach przedszkolaki opuściły ZSS STO i w balonowym korowodzie wróciły do swoich przedszkoli.

Zespół ds. reklamy i promocji szkoły
Katarzyna Pelc
Agnieszka Preficz

Pełna relacja II Warsztatów Kreatywnych Społeczna – ART:
https://www.facebook.com/dobraszkola