100-lecie niepodległości

Zespół Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO
ul. Zwycięstwa 1
76-153 Darłowo

Nauczyciele i uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lotników Morskich STO w Darłowie przyłączyli się do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Gimnazjaliści wzięli udział w uroczystym wykonaniu poloneza przez mieszkańców miasta  „100 par na Stulecie czyli Polonez dla Niepodległej”, które miało miejsce 6 listopada na rynku miejskim w Darłowie.

Przez cały tydzień uczniowie przygotowywali się do szkolnych obchodów święta. Szkoła udekorowana była tematycznymi gazetkami oraz plakatami z wypisanymi myślami Polaków, którzy zapisali się na kartach polskiej historii.

9 listopada odbył  się uroczysty apel, podczas którego uczniowie prezentowali postacie wybitnych Polaków – Józefa Piłsudskiego, Jana Matejki, Fryderyka Chopina,  Henryka Sienkiewicza, Jana Pawła II, Marii Skłodowskiej-Curie, Lecha Wałęsy, Adama Mickiewicza i Mikołaja Kopernika.

Prezentacje multimedialne ubarwione były przebraniem uczniów w prezentowanych bohaterów, postacie z epoki, bohaterów lektur, wykonywaniem pieśni, odsłuchaniem utworów kompozytora, konkursem. O godzinie 11.11 społeczność szkolna wraz z przybyłym gościem, Dowódcą Grupy Lotniczej kmdr por. pil. Wojciechem Koliczko, włączyła się w akcję bicia rekordu w śpiewaniu hymnu przez wszystkich uczniów.