Warszawa: Konkurs Literacki dla uczniów warszawskich gimnazjów STO

Społeczna Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 100 STO
ul. Wolumen 3 (dzielnica Bielany)
01-912 Warszawa

Czy młodzi ludzie rozumieją, czym jest miłość jako wartość? Jak wyrażają uczucia i emocje w epoce e-maili, iPod-ów, SMS-ów i facebooka, we współczesnym świecie gonitwy i braku czasu? Czy rozumieją istotę dnia poświęconego świętemu Walentemu? Czy WALENTYNKI to święto, które sprowadza się tylko do komercyjnego symbolu kolorowych gadżetów?

Drogi Nauczycielu, pomóż uczniom znaleźć odpowiedzi na te pytania i zachęć do udziału w konkursie literackim!

Młodzieży! Chwytajcie pióra, długopisy lub ołówki, telefony komórkowe, klikajcie w klawiatury komputerów i laptopów! Odkryjcie zapiski schowane do szuflady albo starą rodzinną historię! Liczymy na Waszą szczerość, otwartość, kreatywność! Opowiedzcie o uczuciach, które skrywacie w zakamarkach duszy… Opowiedzcie o tym, co Was w świecie uczuć przeraża, fascynuje, inspiruje! Wywołajcie prawdziwe emocje w czytelniku, pokazując prawdę.

Tekst przyślijcie na adres e-mail: walentynkowykonkursliteracki@wp.pl najpóźniej do 06.02.2015 r. W Jury zasiądą: Agnieszka Tyszka i Ludwik Janion, autorzy cenionych i lubianych książek dla dzieci i młodzieży. To oni wyłonią laureatów i wybiorą najciekawsze utwory!

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów warszawskich gimnazjów Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie Społecznego Gimnazjum nr 14 STO w Warszawie http://www.gim14sto.pl. Zachęcamy do udziału w konkursie! Laureaci otrzymają dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz zostaną zaproszeni na spotkanie literackie!

Połamania piór!