Warszawa: Festiwal Nauki w SP nr 9 STO

Szkoła Podstawowa nr 9 STO
ul. Wiolinowa 6 (dzielnica Ursynów)
02-785 Warszawa

Dnia 23 kwietnia w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki. Tego dnia „Dziewiątka” zmieniła się w różne laboratoria i sale tematyczne. Największą atrakcją dla uczniów byli jednak zaproszeni pracownicy naukowi z SGGW w Warszawie. Panie już od samego rana prowadziły warsztaty, podczas których mogliśmy dotykać, wąchać i próbować żywność. Klasy 4-6 zwiedzały jeszcze sale: doświadczeń, gier i zabaw matematycznych, świat w mikroskopie, salę komputerową i salę kinową, w której uczniowie mogli obejrzeć film „Sto największych odkryć w astronomii”. Nie zapomnieliśmy również, że tego dnia obchodziliśmy Dzień Książki i Praw Autorskich, więc nasi uczniowie trafili do Jaskini Literackiej, w której dowiedzieli się ciekawych rzeczy o prawie autorskim oraz o tym, jaki byłby świat bez książki.

Maluszki też miały swoje sale, w których miło spędzały czas. Nauczyciele przygotowali dla nich sale doświadczeń, z orgiami, rusz głową, rozwiązywanie problemów spontanicznych i sztuki magiczne, a pan Jarek zabierał dzieci przed budynek szkoły, gdzie połączył matematykę z gimnastyką.

Nasi uczniowie mieli tego dnia mnóstwo atrakcji i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Podobno był to najlepszy dzień w szkole.