Tymbark: Będą reprezentować Polskę

Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I Stopnia STO w Tymbarku
Tymbark 249
34-650 Tymbark

 „Trio Cantabile”, w składzie Anna Toporkiewicz (skrzypce), Aleksandra Chowaniec (skrzypce) i Beata Atłas (gitara), otrzymało I nagrodę w kategorii zespołów instrumentalnych w finale Międzynarodowego Konkursu w Nałęczowie.

To nie jedyna dobra informacja. Trio zostało bowiem wytypowane przez  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej jako Reprezentacja Kultury Polskiej podczas koncertu Museum of Applied Arts w Budapeszcie.

Swoja roczną pracę w zespole dziewczęta zakończą pięknym akcentem, który na pewno będą na pewno wspominać przez cale życie, bo taka nagroda nie trafia się co dzień. Po koncercie będą miały czas na zwiedzanie pięknej stolicy Węgier.

Wszystkie uczennice są stypendystkami Fundacji STO im. Wieczorka oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Kończą już edukację w SSM I st. w Tymbarku – wszystkie dostały się do  klas talentów Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych II st. w różnych częściach Polski.

Wszystkim członkiniom zespołu życzymy wspaniałych wrażeń, bisów na koncercie, a po ciężkiej pracy – udanego odpoczynku w Budapeszcie.