Szczecinek: Studia w USA? – Tak! To możliwe!

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO
ul. Słowiańska 2
78-400 Szczecinek

W dniu 22 czerwca br. uczniowie Społecznego Liceum STO i ich młodsi koledzy mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami Fundacji Kronospanu, która oferuje najlepszym i najzdolniejszym młodym licealistom stypendium naukowe umożliwiające podjęcie studiów w amerykańskiej szkole Babson College w okolicach Bostonu.

Jest to jedna z najlepszych na świecie szkół przedsiębiorczości, zaś fundacja pokrywa wszelkie koszty związane z czteroletnimi studiami. Przedstawicielka fundacji obszernie opowiedziała o zasadach studiowania w USA, o zadaniach, które czekają stypendystę podczas nauki, o możliwościach, jakie otwierają się po ukończeniu tak prestiżowej uczelni.

Uczniowie SLO dowiedzieli się też wiele o procesie rekrutacyjnym i egzaminach, które należy zdać. Spotkanie zainspirowało ich do refleksji i zastanowienia się nad wyborem przyszłych studiów. Zgodnie stwierdzili, że stypendium jest ogromną szansą. Cała prezentacja odbyła się w języku angielskim, który (jak widać) nie sprawia naszym uczniom żadnych trudności.