STO na Instagramie - mamy swój kanał!

Społeczne Towarzystwo Oświatowe ma swój profil na portalu społecznościowym Instagram! Ten popularny serwis pozwala na zamieszczanie zdjęć z ważnych i ciekawych wydarzeń oraz komentowanie ich przez innych użytkowników, dodatkowo gwarantując łatwość wyszukiwania. 

Zachęcamy gorąco do korzystania z możliwości serwisu! Profil STO można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę na Instagramie: @stoswiatowe, z kolei posty związane z działalnością STO – szkół, a także uczniów i nauczycieli wpisując w wyszukiwarkę znacznik #mojeSTO. Do jego stosowania zachęcamy wszystkie osoby związane z Towarzystwem i jego placówkami dydaktycznymi. Symbol „#” jest wykorzystywany na portalu Instagram w celu oznaczenia związku wypowiedzi użytkownika portalu z określonym tematem. To Państwa aktywność i posty sprawią, że nasz profil przemieni się w wielką kronikę z życia STO. 

Dla tych z Państwa, którzy nie mają jeszcze konta na Instagramie, poniżej krótki informator, w którym dokładnie opisaliśmy mechanizmy działania serwisu. Mamy nadzieję, że zebrane tam informacje zachęcą i ułatwią korzystanie z Instagrama.

Do zobaczenia na @stoswiatowe – Czekamy na Was!


Instagram – jak to działa?

Konto na Instagramie można założyć zarówno instalując aplikację Instagram na urządzeniu mobilnym (smartphonie lub tablecie), jak i w wyszukiwarce na komputerze.

Aby utworzyć konto na Instagramie w aplikacji:

  1. Pobierz aplikację Instagram dla systemu iOS ze sklepu App Store, dla systemu Android ze sklepu Google Play lub dla systemu Windows Phone ze sklepu Windows Phone Store.

  2. Po zainstalowaniu aplikacji dotknij ikony , aby ją otworzyć.

  3. Dotknij opcji Rejestracja, wpisz adres e-mail, a następnie dotknij opcji Dalej lub Logowanie przez Facebooka, aby zarejestrować się, używając konta na Facebooku.

  4. Jeśli zakładasz konto przy użyciu adresu e-mail, utwórz nazwę użytkownika i hasło, wprowadź dane profilowe i dotknij opcji Gotowe. Jeśli zakładasz konto, korzystając z Facebooka, otrzymasz prośbę o zalogowanie się na konto na Facebooku, jeśli nie jesteś obecnie zalogowany(a).

    Aby utworzyć konto na Instagramie na komputerze:

  1. Przejdź do witryny instagram.com.

  2. Wpisz adres e-mail, utwórz nazwę użytkownika i hasło lub kliknij opcję Logowanie przez Facebooka, aby zarejestrować się, używając konta na Facebooku.

  3. Jeśli chcesz założyć konto, korzystając z adresu e-mail, kliknij opcję »Zarejestruj się«. Jeśli zakładasz konto, korzystając z Facebooka, otrzymasz prośbę o zalogowanie się na konto na Facebooku, jeśli nie jesteś obecnie zalogowany(a).

Jeśli rejestrujesz się przy użyciu adresu e-mail, upewnij się, że został on poprawnie wpisany i że nikt inny nie ma do niego dostępu. Jeśli się wylogujesz i zapomnisz hasła, będziesz potrzebować dostępu do konta poczty elektronicznej powiązanego z tym adresem e-mail, aby odzyskać dostęp do konta na Instagramie.