Prezydencie! Nie podpisuj!

19 grudnia br. odbyła się pikieta zorganizowana przez Koalicję „NIE dla chaosu w szkole” i ZNP przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie, by pokazać swój sprzeciw wobec reformy edukacji i zaapelować do Prezydenta RP o weto.

Pikieta odbyła się pod hasłem „Prezydencie! Nie podpisuj złej zmiany dla polskiej edukacji”. Przedstawiciele uczestników udali się do Pałacu i wręczyli Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie paczkę na święta, czyli ponad 250 tysięcy podpisów zebranych w obronie obecnego ustroju szkolnego i gimnazjów, zapakowanych w świąteczne pudełka. W czasie krótkiego spotkania Prezydent powiedział, że „jeszcze nie podjął decyzji w sprawie reformy”.

Uczestnicy pikiety wypowiadali się przeciwko chaotycznej i pospiesznej reformie, przywołując argumenty badaczy oświaty, nauczycieli, uczniów, rodziców i samorządowców. W imieniu Społecznego Towarzystwa Oświatowego występowały: Krystyna Norwa – wiceprezes ZG STO oraz Anna Sobala-Zbroszczyk – dyrektor Zespołu Szkół Społecznych im. Pawła Jasienicy STO w Warszawie.

A wczoraj od Pałacem Prezydenckim było tak

O naszym wczorajszym proteście pod Pałacem Prezydenckim można przeczytać i obejrzeć relację na gazeta.pl