Poznań: 3 Bieg Społecznej Dwójki

22 kwietnia 2017 roku nad poznańską Maltą odbył się 3 Bieg Społecznej Dwójki.

Impreza miała charakter charytatywny, środki zebrane z opłat wpisowych za biegi przeznaczone zostały na potrzeby wychowanków Domu Dziecka w Kołaczkowie. Udział w biegach wzięli uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz ich znajomi i przyjaciele.

O 8.00 otwarte zostało biuro zawodów oraz szatnia. Przygotowania do biegu na dystansie 10.8 km oraz 5.4 km poprzedziła profesjonalnie poprowadzona rozgrzewka. O 9.00 biegacze ruszyli na trasę. Najdłuższy dystans pokonało 19 osób, zaś jego połowę przebiegło 22 osoby, wśród nich 8 uczniów Społecznego Gimnazjum nr 2. Wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcom poszczególnych kategorii wręczone zostały puchary.

O 11.00 po raz pierwszy podczas Biegu Społecznej Dwójki odbyła się seria krótkich biegów na dystansie 100m. Udział w nich uwarunkowany był odpowiednim strojem (buty na obcasie, długa spódnica do kostek) lub biegiem w parach ze związanymi nogami lub z przeniesieniem partnera na placach. W tych biegach udział wzięło około 20 osób.

W samo południe na starcie stawiły się osoby biegnące na pierwszej zmianie biegu sztafetowego. Pięć zespołów złożonych z uczniów, rodziców, nauczycieli podjęło się zadania pokonania wspólnymi siłami dystansu 5.4 km. Wszystkie drużyny ukończyły bieg, otrzymały pamiątkowe statuetki oraz gadżety szkolne Społecznej Dwójki

O 13.00, na zakończenie biegowego dnia najmłodsi uczestnicy imprezy rozpoczęli rywalizację. Uczniowie klas 1 – 3  SP przebiegli 500m, natomiast uczniowie klas 4 – 6 pokonali trasę 1000m. Udział wzięło ok. 120 uczestników, wszyscy otrzymali pamiątkowe medale oraz zostali poczęstowani posiłkiem regeneracyjnym, bananami i szkolnymi cukierkami i lizakami.

3 Bieg Społecznej Dwójki zakończył się o 14.00.