Żegnamy Jolantę Zabrocką

maj 29, 2026

Odeszła Jolanta Zabrocka, wieloletnia dyrektor III Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Gdańsku. Składamy kondolencje rodzinie, przyjaciołom i całej społeczności szkolnej.

Jolanta Zabrocka była związana z III Społeczną Szkołą Podstawową w Gdańsku od 1993 roku. Po kilku miesiącach pracy została jej dyrektorem i pełniła tę funkcję aż do 2020 roku. W międzyczasie, po utworzeniu gimnazjum, była dyrektorem III Zespołu Szkół Społecznych STO w Gdańsku.

Za swoją pracę otrzymała wiele nagród i wyróżnień, w tym Medal Komisji Edukacji Narodowej (2001) oraz Srebrną (2004) i Złotą (2009) Odznakę STO. Od 2007 do 2018 roku była członkiem Gdańskiej Rady Oświatowej.

Ostatnie pożegnanie ŚP. Jolanty Zabrockiej przed ceremonią kremacji odbędzie się w kaplicy krematorium Zieleń, we wtorek (2 czerwca) od godz. 18.30.

Uroczystości pogrzebowe zostały zaplanowane na środę (3 czerwca), godz. 14.00, na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku.

Archiwum wpisów: