Warszawa (Śródmieście): Pasowanie pierwsza klasa

paź 30, 2019

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 16 STO
al. Solidarności 113 c (dzielnica Śródmieście)
00-140 Warszawa

Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy w naszej szkole w sposób szczególny, przyjmując do społeczności „16” kolejna grupę pierwszoklasistów.

Najmłodsi kandydaci na uczniów byli znakomicie przygotowani, wykazali się wieloma umiejętnościami i uroczyście, przy ogromnym aplauzie zgromadzonych Gości – rodziców, babć, dziadków oraz klas 1-4 i grona nauczycieli – zostali pasowani na uczniów.

Bardzo miłym akcentem dla najmłodszych szesnastkowiczów były życzenia oraz własnoręcznie wykonane upominki od uczniów klas 2-4, a należy nadmienić, że szczególna rolę maja uczniowie klasy 4., którzy przez cały rok będą pomagać, wspierać, informować i wspólnie spędzać czas z uczniami klasy 1. Od wychowawcy uczniowie otrzymali piękny dyplom i skład zasad uczniowskich, Pani Prezes każdemu wręczyła symbol naszej szkoły – zielony listek. Był też upominek od Zarządu Głównego STO.

Z ogromna radością i przyjemnością przekazaliśmy również informację, że kolejni nauczyciele „16” otrzymali odznaczenia państwowe i odznaki naszego stowarzyszenia.

Po pasowaniu najmłodsi uczniowie zostali zaproszeni na niespodziankę przygotowaną przez rodziców – występ iluzjonisty.

Bardzo dziękuję wychowawczyni klasy, pani Beacie Górce-Szczepanek oraz paniom Karolinie Lendzion i Annie Eberhardt za przygotowanie uroczystości, wychowawcom klas 2., 3. i 4. za przygotowanie pomysłowych i sympatycznych upominków, a nauczycielom, rodzicom i gościom za wspierająca obecność.

Beata Wiśniewska-Tomczak

Dyrektor SSP nr 16 STO