Wakacyjna Szkoła 2019

maj 14, 2019

Szanowni Państwo,

w dniach 1-5 lipca br. odbędzie się Wakacyjna Szkoła dla dyrektorów i kadry kierowniczej szkół. Tegoroczna Wakacyjna Szkoła nawiązywać będzie w swojej formule do ubiegłorocznej. Część przedpołudniowa to zajęcia dotyczące zagadnień związanych z najnowszymi trendami w zarządzaniu, innowacyjną dydaktyką oraz wychowaniem. Popołudniowe sesje – wykorzystując ubiegłoroczne zainteresowanie wystąpieniami dyrektorów – będą nawiązywały do wykładów w formule prestiżowego formatu TED. Zaplanowanych zostało od 4 do 6 wystąpień dyrektorów, wokół szkolnych studiów przypadku dotyczących zarządzania.

W trakcie Wakacyjnej Szkoły dla dyrektorów odbędzie się szkolenie “ABC Akademii Zarządzania Oświatą”, które poprowadzi Zygmunt Puchalski – Prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Sesja 1 i 4 adresowana jest szczególnie do “nowych” dyrektorów szkół.

Podczas szkolenia zostaną omówione następujące zagadnienia:

1. Sesja 1 – Kompetencje dyrektora szkoły, budowanie zespołu i zasad współpracy, kultura organizacji – (1 lipca o godz. 12.00 – przed oficjalnym rozpoczęciem zajęć dla dyrektorów). 

2. Sesja 2 – Statut szkoły – organy szkoły i ich kompetencje. Vademecum zmian prawa oświatowego w 2019 r. i ich wpływu na zadania szkoły niepublicznej.

3. Sesja 3 – Refleksyjne warsztaty “Zadania dyrektora szkoły” ze szczególny uwzględnieniem wspierania nauczycieli i realizacji zadań związanych z wykonywaniem nadzoru pedagogicznego.

4. Sesja 4 – Wspieranie nauczycieli i informacja zwrotna dla nauczycieli, czyli ewaluacja 3P (Prosta, Pożyteczna, Potrzebna.) Przykłady dobrych praktyk szkół STO w zakresie organizacji pracy szkoły, współpracy i współdziałania – (5 lipca o godz. 14.30 – bezpośrednio po zakończeniu głównej części Wakacyjnej Szkoły) Zajęcia z Państwem poprowadzą również: Anita Iskierka – Wiceprezes Zarządu Głównego STO, Elżbieta Rakoczy – Członek Zarządu Głównego STO, Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli STO i Dyrektor Zespołu Szkół STO „Traktorzystów” w Warszawie oraz Jarosław Pytlak – dyrektor Zespołu Szkół STO na Bemowie w Warszawie.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniem zgłaszanym przez nasze szkoły będzie to szkolenie z programowania i wykorzystywania IT w edukacji wczesnoszkolnej, czyli dla nauczycieli klas 1-3. Program szkolenia został opracowany dzięki współpracy ZG STO z firmą Cortland. W okresie od 1-5 lipca planujemy przeszkolenie 20 osobowej grupy nauczycieli, szkolenie odbędzie się  równolegle z grupą dyrektorów. W załączeniu jest szczegółowa informacja – cele szkolenia i program.

W tym roku, ponownie zdecydowaliśmy się na Ośrodek Szkoleniowy w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim (ul. Klonowa 14, 97-213 Smardzewice). 

Informujemy, że z budżetu ZG STO dofinansowujemy pobyt na kursie kadry zarządzającej dwóch uczestników ze środowiska kwotą 550 złotych, zaś na szkoleniu nauczycieli dopłacamy do każdej osoby 450 złotych. W ten sposób odpłatność szkoły za uczestnika kursu dla kadry zarządzającej i kursu dla nauczycieli klas 1-3 – „Programowanie dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej” wynosi 400 złotych, zaś dla kursu umiejętności w zakresie komunikacji interpersonalnej 500 złotych. Odpłatność za pobyt trzeciej i kolejnej osoby na szkoleniu dla kadry zarządzającej wynosi 950 złotych. W przypadku, gdyby opłacenie uczestnictwa w tym momencie stanowiło problem możemy odpłatność rozłożyć na raty po wcześniejszym uzgodnieniu. 

Serdecznie pozdrawiam i gorąco zachęcam do udziału w tegorocznej Wakacyjnej Szkole STO

Zygmunt Puchalski

Prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego