W posiedzeniu Zarządu Głównego STO w dniu 23 maja 2026 r. udział wzięło 11. członków ZG STO; Jolanta Truszewska – przewodnicząca Głównej Komisji Rewizyjnej STO; Maria Szymańska – radca prawny ZG STO; Renata Żabik – dyrektor Biura STO; Rafał Kaczyński – Biuro STO. W części posiedzenia dotyczącej sprawozdania z Forum Zarządów SKT STO, uczestniczyły: Magdalena Pachecka – prezes i Maja Nowotny-Grzonek – wiceprezes SKT nr 162 STO w Warszawie.
W trakcie posiedzenia Zarząd Główny:
- Zapoznał się z wnioskami wypracowanymi podczas Forum Zarządów SKT;
- omówił przebieg przygotowań do XXXI Konferencji Programowej STO w Mikołajkach;
- omówił przebieg przygotowań do Wakacyjnej Szkoły STO 2026;
- omówił przebieg przygotowań do obchodów 40-lecia STO;
- podjął uchwałę w sprawie przyznania Srebrnej Odznaki STO;
- omówił założenia Platformy Komunikacyjnej STO;
- wysłuchał sprawozdania członków ZG z pracy na rzecz stowarzyszenia oraz informacji o działalności kół i szkół STO;
- zatwierdził harmonogram spotkań na rok 2026/2027.
Następne posiedzenie Zarządu Głównego STO odbędzie się 11 czerwca br.
