Zapraszamy na bezpłatny webinar dla dyrektorów szkół niepublicznych (23 lutego, g. 18.00). Podczas wydarzenia dyrektorzy szkół STO zaprezentują przykłady dobrych praktyk, które stosują w swojej pracy. Liczba miejsc jest ograniczona, zachęcamy do zapisów.
W trakcie webinaru wystąpi troje prelegentów – dyrektorów szkół STO i zaproszony gość.
Dr Tomasz Karolak, dyrektor SSP nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej STO w Poznaniu, opowie o tym, w jaki pracować z uczniami uzdolnionymi matematycznie.
Małgorzata Pomianowska, redaktor miesięcznika „Dyrektor Szkoły”, przybliży temat kompetencji kluczowych dla dyrektorów szkół w nowej rzeczywistości.
Z kolei dr Wiesław Suchowiejko, dyrektor Zespołu Szkół Społecznych STO w Szczecinku, skoncentruje się na współpracy szkół z samorządem terytorialnym.
Wspomniani prelegenci znaleźli się w gronie wykładowców w ramach studiów podyplomowych pt. „Profesjonalny menedżer niepublicznej placówki edukacyjnej”, organizowanych wspólnie przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe i Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
Więcej informacji o studiach można znaleźć tutaj. Zajęcia rozpoczynają się w marcu br.
ZAPISY
Zapisy na webinar przyjmuje Biuro Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Osoby chętne do wzięcia udziału w wydarzeniu, prosimy o przesyłanie wiadomości na adres e-mail Biura (biuro@sto.org.pl).
Przesłana wiadomość powinna obejmować: imię i nazwisko zgłaszanej osoby oraz adres e-mail, na który zostaną wysłane dane do logowania.
Liczba miejsc jest ograniczona. W razie dużego zainteresowania, o możliwości uczestnictwa decydować będzie kolejność zgłoszeń.
O Społecznym Towarzystwie Oświatowym
Społeczne Towarzystwo Oświatowe to pierwsza i największa organizacja oświaty niepublicznej w Polsce. Działające od 1987 roku stowarzyszenie zrzesza prawie 100 szkół i placówek oświatowych z całego kraju, w których uczy się ok. 15 tys. uczniów, a zatrudnionych jest ok. 2,5 tys. osób. Koncepcja STO polega na harmonijnym połączeniu edukacji i wychowania. Nauczyciele, uczniowie i rodzice wspólnie kształtują szkoły STO, akceptując podstawowe zasady i reguły, takie jak uczciwość, rzetelność, wzajemny szacunek i empatia.