Życzenia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016

Drodzy Uczniowie,

Szanowni Państwo
Nauczyciele, Dyrektorzy i Pracownicy szkół,
Rodzice uczniów, Członkowie Społecznego Towarzystwa Oświatowego,

serdecznie pozdrawiam wszystkich u progu nowego roku szkolnego, w dniu radosnego powrotu do szkoły, gdzie jak zwykle czeka nas dużo ciekawej pracy i wspólnych przedsięwzięć.

W tym roku świętować będziemy kolejne jubileusze 25-lecia działalności szkół STO. Takie chwile skłaniają do wspomnień i do podsumowań.  Zarówno poszczególne szkoły, jak i całe Towarzystwo ma być z czego dumne, bo nasz dorobek wpisał się trwale w krajobraz polskiej oświaty. Stworzyliśmy własny styl, osiągnęliśmy wysoki poziom, a przede zbudowaliśmy środowisko, w którym każdy znajduje przestrzeń dla swojej aktywności. Uczniowie przychodzą do szkół STO bez lęku, za to z przekonaniem, że każdy dzień przyniesie im ciekawe przeżycia i doświadczenia.

Mam nadzieję, że w najbliższym roku szkolnym będziemy kontynuować pracę nad programem wychowawczym, który wynika z naszej historii i naszej misji. Program ten, wstępnie zarysowany na piśmie, wymaga uzupełnienia po dyskusji i głębokiej analizie.

Uczniom życzę, aby w roku szkolnym 2015/2016 nauka, traktowana z powagą, była dla nich równocześnie ekscytującą przygodą. Nauczycielom i dyrektorom życzę wielu sukcesów edukacyjnych i wychowawczych, a wszystkim członkom STO satysfakcji płynącej z głównego źródła siły naszego stowarzyszenia – ze wspólnych działań całej społeczności szkolnej.

dr Anna Okońska-Walkowicz, prezes STO,
wraz z członkami Zarządu Głównego

Warszawa–Kraków, 1 września 2015 r.