XX Konferencja Programowa STO w Łodzi – 28-30 listopada 2014 roku

Zapraszamy do udziału w XX Konferencji Programowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego, która odbędzie się w Łodzi w dniach 28–30 listopada 2014 roku. Tytuł konferencji „25-lecie szkół niepublicznych w Polsce – czas podsumowań i czas wyzwań” podkreśla znaczenie ćwierćwiecza doświadczeń i potrzebę refleksji kierującej się zarówno w przeszłość, jak i ku przyszłości.

Dla środowiska Społecznego Towarzystwa Oświatowego refleksja towarzysząca pracy w szkole i dla szkoły jest czymś naturalnym. Składa się na dorobek myślowy Towarzystwa, wzbogaca nasze dyskusje i wpływa na działania praktyczne.  Obejmuje wiele zagadnień (zawartych w naszej misji), nie jest jednak wystarczająco uporządkowana i utrwalona. Najwyższy czas, by zapoczątkować systemowe opracowywanie dorobku STO.

Podczas tegorocznej  konferencji pragniemy skierować uwagę uczestników na wychowanie w dorobku STO jako temat szeroko pojmowany, dotyczący wszystkich obszarów naszej aktywności. Proponujemy ten temat ze względu na jego wyjątkową doniosłość, wychowanie bowiem – w naszym rozumieniu i naszej praktyce – to nie tylko oddziaływanie na uczniów, ale też kształtowanie relacji wewnętrznych w całym Towarzystwie. Dzięki mądremu wychowaniu mamy wpływ na stosunki międzyludzkie zarówno w szkole, jak i w dorosłym życiu.

Program konferencji obejmuje wykład inauguracyjny (Aleksander W. Barszczewski), prezentację programu wychowawczego szkół STO (dr Anna Okońska-Walkowicz), wykład o neurodydaktyce (dr Marzena Żylińska), wykład dotyczący kreatywności (dr. hab. Krzysztof Szmidt), dyskusję panelową na temat kultury organizacji szkoły, a także spotkania robocze (m.in. „burza mózgów” pod kier. Wojciecha Radziwiłowicza). Spotkamy się na inauguracji w Pałacu Poznańskich (28.11 o godz. 16.00), a następnie na uroczystej kolacji w Hotelu „Ambasador”, gdzie będziemy zakwaterowani. Mamy nadzieję, że będą Państwo zainteresowani odkrywaniem tajemnic Ziemi Obiecanej oraz Łodzi Filmowej.

XX Konferencję Programową Społecznego Towarzystwa Oświatowego organizuje Samodzielne Koło Terenowe nr  55 STO w Łodzi i Zarząd Główny STO. Mamy nadzieję, że będą na niej reprezentowane wszystkie koła i szkoły STO. Już niebawem rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń osób, które mają zamiar uczestniczyć w konferencji.

Cena pobytu i uczestnictwa wynosi 670 zł (wraz z zakwaterowaniem i posiłkami). Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym programem konferencji.

Przypominamy sposoby kontaktu z Biurem STO: adres elektroniczny (biuro@sto.org.pl), numer telefonu i faksu (22 826 78 64, 22 828 88 57).

Zarząd Główny Społecznego Towarzystwa Oświatowe

Zarząd Samodzielnego Koła Terenowego nr 55 STO