Wydarzenie z okazji 25-lecia szkół STO

W poniedziałek, 8 września, w sercu Warszawy odbyło się wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci przybyłych gości. STO po raz kolejny udowodniło, że wie jak uskrzydlić polską edukację, co pokazało z rozmachem burząc mur. Wprawdzie był on symboliczny, kartonowy, ale wymownie przedstawiał skostniałą, polską edukację w takim stanie, w jakim się znajdowała przed 1989 rokiem, zanim powstały pierwsze szkoły STO.
Na placu przed Pałacem Staszica spotkało się zacne grono założycieli, uczniów i nauczycieli. Kiedy założyciele zburzyli mur wielkimi ołowkami. Za stworzonym wyłomem ukazała się zebranym symulacja klasy, w której dzieci rysowały obrazki pod tytułem "Moja szkoła STO", a także rozwiązywały na iPadach specjalnie zaprojektowany quiz edukacyjny.
Po oficjalnej części zaproszeni goście spotkali się, by wspólnie wspominać i snuć plany dalszego rozwoju stowarzyszenia. Wszystkiemu towarzyszyła foto relacja, a tak jak ideą przyświecającą istnieniu szkół STO jest harmonijne połączenie edukacji i wychowania, tak nadrzędnym celem wrześniowego jubileuszu była dobra zabawa i celebrowanie poczucia wspólnoty.

Zarząd Główny Społecznego Towarzystwa Oświatowego