Wakacyjna akcja STO - "Zrób zdjęcie z wyjątkową zakładką #mojeSTO"

Prezesi Kół, 

Dyrektorzy Szkół, 

Nauczyciele i Uczniowie Szkół Gimnazjalnych oraz Licealnych

Społecznego Towarzystwa Oświatowego

 

Szanowni Państwo,

za chwilę rozdane zostaną świadectwa szkolne. Korzystając z okazji zakończenia roku szkolnego gratuluję wszystkim uczniom placówek Społecznego Towarzystwa Oświatowego sukcesów i znakomitych wyników, a wszystkim Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom dziękuję za kolejny rok owocnej pracy.

Dziękuję za pasję, którą przekazywaliście Państwo naszym uczniom. To dzięki Państwu nasze Szkoły są znakomitymi przykładami  twórczej, różnorodnej, nowoczesnej i obywatelskiej edukacji oraz znakomitymi wizytówkami całego Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

Serdecznie dziękuję też wszystkim Rodzicom za współpracę i współtworzenie naszych szkół, bo sukcesy uczniów i sukcesy naszych Szkół to także Państwa zasługa!

Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego zachęcam uczniów szkół gimnazjalnych oraz liceów STO do wzięcia udziału w wakacyjnej akcji "Zrób zdjęcie z wyjątkową zakładką #mojeSTO!”,której ogólnopolski zasięg obejmie wszystkie Gimnazja i Licea Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Pokażmy wspólnie, że środowisko STO lubi czytać książki! Wakacyjna akcja ma za zadanie nie tylko zaktywizować uczniów naszych szkół, ale również promować czytelnictwo wśród młodzieży. Specjalnie przygotowane zakładki zostaną przesłane do Państwa szkół w tym tygodniu priorytetowym listem poleconym. Prosimy o ich przekazanie uczniom i zachęcenie, by podczas letniego wypoczynku podzielili się na swoich kanałach w mediach społecznościowych zdjęciem z lekturą i STOwską zakładką opatrzone hashtagiem #mojeSTO. Zachęcamy szczególnie do wykorzystania kanału w serwisie Instagram! Dzięki temu stworzymy olbrzymią galerię zdjęć oraz pokażemy, że uczniowie szkół STO czytają nie tylko narzucone z góry lektury, ale też wybrane przez siebie książki - w czasie wolnym od nauki!

Na zakładce pojawia się nowy symbol 30-lecia STO. To znak, że nasze stowarzyszenie już za kilka miesięcy wejdzie w 30-ty rok wspólnej pracy „pro publico bono” dla polskiej edukacji!

Rozpoczęcie roku jubileuszowego STO czeka nas jednak już w przyszłym roku szkolnym. Dzisiaj, u progu wakacji, wszystkim Uczniom i ich Rodzicom oraz wszystkim Pracownikom szkół STO życzę wspaniałych, niezapomnianych i  słonecznych wakacji.

Z serdecznym wakacyjnym pozdrowieniem,


Zygmunt Puchalski

Prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego

wraz z Zarządem Głównym STO