„Profesor Wnuczek” - uczniowie prowadzą zajęcia komputerowe dla seniorów

19 maja rozpoczęła się akcja społeczna „Profesor Wnuczek”, organizowana przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe i firmę Luxoft Poland – sponsora wydarzenia. Akcja, w ramach której odbędą się zajęcia komputerowe dla seniorów, ma przeciwdziałać cyfrowemu wykluczeniu tej części polskiego społeczeństwa.

W tegorocznej edycji uczestniczy 9 szkół STO z Białegostoku, Gdańska, Krakowa i Warszawy. Program i materiały dydaktyczne przygotował  Pan Marek Czerwiński – nauczyciel z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. J. Słowackiego STO w Krakowie. Zajęcia (w wymiarze 8 godzin) poprowadzą nauczyciele informatyki, wspomagani przez uczniów. Seniorzy dowiedzą się od nich m.in. jak bezpiecznie korzystać się z komputera, przeglądać i wysyłać zdjęcia, wyszukiwać przydatne informacje w Internecie i komunikować się za pomocą poczty elektronicznej. Te umiejętności mają pomóc uczestnikom zajęć w lepszym wykorzystywaniu możliwości, jakie daje nowoczesna technika. 

Pierwsza edycja akcji ma charakter pilotażowy – stąd jej ograniczenie do miast, w których działa najwięcej szkół STO. Planowane są kolejne edycje, obejmujące większą liczbę szkół.

Tegoroczne zajęcia odbędą się w następujących szkołach:
Zespół Szkół Społecznych STO w Białymstoku, ul. Fabryczna 10,
Zespół Szkół Społecznych Nr 2 STO w Białymstoku, ul. Narewska 13,
I Zespół Szkół STO w Gdańsku, ul. Polanki 11,
II Podstawowo-Gimnazjalny Zespół Szkół Społecznych STO w Gdańsku, ul. Kartuska 245,
Zespół Szkół Społecznych nr 3 STO w Krakowie, os. Dywizjonu 303 nr 35,
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. J. Słowackiego STO w Krakowie, ul. Stradomska 10,
Zespół Szkół Społecznych STO w Warszawie, ul. Dziatwy 6,
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO w Warszawie, ul. Braci Wagów 4,
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 9 STO w Warszawie, ul. Wiolinowa 6.

Numery telefonów, pod którymi można rejestrować się na zajęcia, zostały widocznych poniżej plakatach.

Liczymy na to, że akcja „Profesor Wnuczek” przyczyni się do zwiększenia zainteresowanie tematem edukacji seniorów i pomoże im komunikować się na miarę XXI wieku.

Bieżące informacje

15.12.2016

Film z wizyty uczestników akcji Profesor Wnuczek w siedzibie Luxoft Poland

18 listopada br. miało miejsce niecodzienne spotkanie i zajęcia w krakowskim oddziale Luxoft Poland – współorganizatora i sponsora akcji społecznej Profesor Wnuczek. Osoby biorące udział w porjekcie – seniorzy, uczniowie z dwóch szkół STO z Krakowa (Zespołu Szkół Społecznych nr 3 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. J. Słowackiego) mieli okazję zapoznać się z działalności firmy i uzyskać wiele ciekawych informacji, dotyczących ich codziennej pracy
Czytaj dalej

19.10.2016

Nasi uczniowie nauczą seniorów nowych technologii

Rozpoczynają się bezpłatne zajęcia komputerowe dla seniorów, prowadzone przez uczniów i nauczycieli ze szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego (STO). Spotkania odbywają się w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji „Profesor Wnuczek" – wspólnego przedsięwzięcia STO i Luxoft Poland.
Czytaj dalej

14.09.2015

Profesor Wnuczek znowu uczy seniorów!

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia komputerowe dla seniorów. Zajęcia wyjątkowe, bo  prowadzone wspólnie przez uczniów i nauczycieli ze szkół STO. Dzięki spotkaniom seniorzy z 13 miast poznają nie tylko podstawy wykorzystania nowych technologii – dowiedzą się m.in., jak założyć konto w mediach społecznościowych. To druga edycja akcji „Profesor Wnuczek”, wspólnego przedsięwzięcia Społecznego Towarzystwa Oświatowego i Luxoft Poland, sponsora i współorganizatora wydarzenia.
Czytaj dalej

19.08.2014

Film z akcji „Profesor Wnuczek”

W maju i czerwcu br. odbyła się akcja „Profesor Wnuczek”, w ramach której uczniowie i nauczyciele ze szkół STO wprowadzali seniorów w świat komputerów. Zapraszamy do oglądania filmu, w którym o akcji opowiadają jej główni bohaterowie.
Czytaj dalej

17.06.2014

TVN o akcji „Profesor Wnuczek”

Zakończyła się akcja „Profesor Wnuczek”, prowadzona przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe i Luxoft Poland - sponsora wydarzenia. Małych nauczycieli i uczestników zajęć w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. J. Słowackiego STO w Krakowie odwiedziła z kamerą ekipa TVN. Zachęcamy do obejrzenia materiału na stronie stacji.
Czytaj dalej