Starachowice: Telewizja bez tajemnic

Społeczna Szkoła Podstawowa STO
ul. Iłżecka 39
27-200 Starachowice

Telewizja codziennie gości w naszych domach, ale widzowie programów telewizyjnych rzadko odwiedzają studia nagrań. 17 września uczniowie wraz ze swoimi rodzicami i wychowawczynią uczestniczyli w nagraniu popularnego programu „The Voice of Poland”. Tę niezwykłą atrakcję dla trzecioklasistów i ich rodziców zorganizowała pani Agnieszka Cheda – mama Kasi.

Pomysł narodził się nagle i błyskawicznie został zrealizowany. Mimo że czasu było niewiele, wszystko zostało przygotowane z niezwykłą starannością. Dzieci jechały wyposażone w pakiet zdjęć jurorów przygotowanych do podpisu przez telewizyjne gwiazdy. Z własnoręcznie wykonanymi plakatami dla Edyty Górniak i Justyny Steczkowskiej.

Na miejscu uczestnicy wycieczki zobaczyli, że to, co jest rezultatem pracy całej ekipy telewizyjnej, wymaga dużego zaangażowania, świetnej współpracy, umiejętnego rozdzielania zadań i nie obywa się bez powtórnego nagrywania niektórych scen. Gwiazdy oceniające młodych artystów były niezwykle ciepłe i serdeczne. Trzecioklasiści zwrócili na siebie uwagę. Mieli okazję porozmawiać z jurorkami. Oczywiście zdobyli autografy.

Nagranie odcinka trwało około czterech godzin. Wszyscy mali widzowie spisali się doskonale. Do domów wrócili w nocy, a mimo to w komplecie pojawili się następnego dnia na lekcjach.