Miejski Konkurs Plastyczny dla Przedszkoli „Starachowice Bajkowice”

Społeczna Szkoła Podstawowa STO
ul. Iłżecka 39
27-200 Starachowice

Termin: styczeń 2018 r.
Miejsce: SSP STO, SG STO, Starachowice

Organizator: Społeczna Szkoła Podstawowa STO, Społeczne Gimnazjum STO
ul. Wojska Polskiego 7a, 27-200 Starachowice
tel. 41 274-84-11
e-mail: sto@starachowice.org

Zasięg lokalny


Konkurs ma na celu integrację społeczności szkolnej SSP STO ze środowiskiem przedszkoli miejskich. Rozbudzanie fantazji i wyobraźni dziecięcej przez sztukę (edukacja plastyczna i teatralna).

Jesienią w szkole gościmy dzieci z przedszkoli na spektaklach teatralnych, a zimą rozstrzygamy konkurs plastyczny tematycznie związany z prezentacją teatralną.


W Społecznej Szkole Podstawowej STO w Starachowicach rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Starachowice – Bajkowice”. 


Podsumowanie odbyło się we wtorek, 30 stycznia. Przedszkolaki ze starachowickich placówek państwowych i prywatnych miały za zadanie wykonać pracę – dowolną techniką, przedstawiającą miejsce które kojarzy się ze Starachowicami. 

Jury: Bożena Jaskros, dyrektor SSP i SG STO, Beata Nowak, wicedyrektor SSP i SG STO, Anna Babicka, pedagog szkolny, Magdalena Zatorska, plastyk, przyznało nagrody w trzech kategoriach: Złotej, Srebrnej i Kolorowej Kredki.

Komisja Konkursowa doceniła prace zarówno wykonane przez dzieci samodzielnie, jak i dzieła sztuki wykonane ze wspomaganiem dorosłych .
Wręczenie nagród poprzedził wspaniały występ uczniów SSP, którzy wcielili się w role bohaterów jednej z baśni braci Grimm pt. „Śpiąca królewna”.

Zobacz listę nagrodzonych.