Słupsk: Odyseusze 2018

I Społeczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja STO
ul. Zygmunta Augusta 8
76-200 Słupsk

Grupa Odyseuszy z klasy V a, która zdobyła III miejsce w Ogólnopolskich Finałach Odysei Umysłu, tym samych wywalczyła możliwość udziału w EuroFestiwalu w Niemczech w dniach: 27.04. - 02.05.2018 r.

W przepięknej scenerii lasu i jeziora, w miejscowości Werbellisee, spotkało się około 1000 osób z całego świata, po to, żeby wspólnie się bawić, rozwiązywać odysejowe zadania, poznawać inne kultury i wypoczywać. Przyjechały drużyny z 15 krajów, m.in. z Polski, Niemiec, Francji, Ukrainy, Rumuni, Mołdawii, Chin, Stanów Zjednoczonych, Wybrzeża Kości Słoniowej czy Indii. Podczas pobytu każda z drużyn miała za zadanie zaprezentować w jęz. angielskim swoje przedstawienie z finałów krajowych.

Nasza prezentacja zajęła w swojej kategorii II miejsce. Kolejnym wyzwaniem było stworzenie w 6 godzin wspólnie z zaprzyjaźnionymi drużynami, w naszym przypadku ze Szwajcarii i Niemiec, widowiska cyrkowego (również w języku angielskim), jako rozwiązania problemu odysejowego. W tej dziedzinie zajęliśmy VI miejsce.

Był też czas na zabawę i rozrywki, ale przede wszystkim był to czas na nawiązywanie nowych, międzynarodowych przyjaźni, nauki współpracy i samodzielności, a także szlifowania języka angielskiego. Na zakończenie, podczas powrotu do kraju, dzieci odwiedziły Tropical Island - park wodny, gdzie wspaniale się bawiły.

Wszyscy mają nadzieję na podobne sukcesy w przyszłym roku.