Słupsk: Ewa Chotomska i inne atrakcje

I Społeczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja STO
ul. Zygmunta Augusta 8
76-200 Słupsk

I Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Słupsku od lat intensywnie współpracuje ze środowiskiem lokalnym. Jedną z takich lokalnych instytucji, z którymi nawiązała współpracę jest Biblioteka Miejska w Słupsku Filia nr 3 przy ul. Zyg. Augusta. Ostatnio dzięki współpracy z biblioteką uczniowie klas pierwszych naszej szkoły mogli uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Ewą Chotomska – poetką, autorką piosenek dla dzieci oraz programów telewizyjnych tj. Budzik czy Tik-Tak. Pani Ewa podczas spotkania przypomniała swoje najpopularniejsze programy i piosenki, przeczytała również fragmenty własnej twórczości jak i twórczości swojej mamy – Wandy Chotomskiej. Dzieci przyjęły ją bardzo entuzjastycznie. Po spotkaniu można było dostać autograf pisarki lub nabyć jedną z jej książek.

Kolejną atrakcją, jaką przygotowała biblioteka dla naszych pierwszaków w ostatnim czasie, był program edukacyjno-muzyczny na temat wiosny oraz zwierząt hodowlanych. Dzieci w ciekawy i wesoły sposób mogły przyswoić sobie i utrwalić informacje z zakresu środowiska przyrodniczego. Poszerzyły swoją wiedzę i jednocześnie miło spędziły czas. Wyszły z biblioteki bardzo zadowolone i pełne wrażeń.

Szkoła współpracuje z Biblioteką Miejską w Słupsku stale. Tego typu spotkania odbywają się cyklicznie i adresowane są do różnych grup wiekowych. Mamy zatem nadzieję na kolejne wyjścia do biblioteki i to już w najbliższym czasie.

Ewa Krefta