Radom: Wygraliśmy konkurs „Szkoła Przyjazna Środowisku”

II Społeczne Gimnazjum STO
ul. Sandomierska 20
26-600 Radom

Zwycięstwo w konkursie „Szkoła Przyjazna Środowisku” zaskoczyło nas i bardzo ucieszyło. Źródłem sukcesu niewątpliwie jest to, że na razie jesteśmy najmniejszym gimnazjum w Radomiu i daje  nam to możliwość indywidualnego oddziaływania na młodzież. Wyrabiamy u niej świadomość ekologiczną, służąc przykładem, ucząc. Mamy nadzieje, że wypracowane nawyki uczniowie przeniosą ze szkoły do swoich domów i będą uświadamiać „jeszcze opornych”. Konkurs wyzwolił także w naszych uczniach ducha zdrowej rywalizacji. Jesteśmy najmniejsi wśród przystępujących do projektu, to zaznaczmy chociaż swoją obecność.

Segregowanie odpadów w szkole stało się codziennością i zyskało także wymiar ekonomiczny w budżecie szkoły. Nasi uczniowie to młodzi ludzie otwarci na różne działania prospołeczne. Konkurs „Szkoła Przyjazna Środowisku” jest jednym z kilku projektów, w którym biorą udział.

Oprócz tego zbieramy „górę grosza”, „ratujemy konie”, sprzedajemy w rodzinnych domach, albo u sąsiadów swoje usługi sprzątające, aby potem zarobione pieniądze przekazać na pomoc potrzebującym.

Wrażliwość na drugiego człowieka, środowisko to ważny element postawy naszych uczniów, która ma przełożenie obok ogromnej satysfakcji także na ocenę z zachowania. Nasz uczeń to świadomy ekologicznie Radomianin, który już zawsze będzie dbał o środowisko, w którym żyje.