Radom: Najfajniejsza Pierwsza Klasa 2017

I Społeczna Szkoła Podstawowa STO
ul. Piwnika-Ponurego 3
26-600 Radom

Najfajniejsze pierwszaki w Radomiu uczą się w I Społecznej Szkole Podstawowej STO. To one zwyciężyły w plebiscycie Najfajniejsza Pierwsza Klasa, organizowanym przez Radomska Grupę Mediową. Drugie miejsce zajęła klasa Ib z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Kazimierza Pułaskiego, a trzecie – klasa Ia z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4.

We wtorek zakończyła się piąta już edycja plebiscytu Najfajniejsza Pierwsza Klasa. W poprzednich latach podstawą do głosowania były fotografie poszczególnych klas. W tym roku postawiliśmy na kreatywność dzieci i nauczycieli – pretendujący do miana najfajniejszej mieli za zadanie przygotować dowolną formę artystyczną, która została sfilmowana i opublikowana w Internecie. Mimo tych utrudnień młodzi uczestnicy naszej zabawy stanęli spisali się na szóstkę. Od początku grudnia mogliście oglądać filmy, na których młodzi adepci sztuk artystycznych wcielili się w role aktorów, tancerzy i piosenkarzy. Po liczbie wysłanych głosów i rozgrzanych do czerwoności liniach telefonicznych sądząc, występy były fenomenalne i przypadły oglądającym do gustu.

Najfajniejsza Pierwsza Klasa 2017 to w istocie dwie klasy pierwsze z I Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Radomiu. Bo do walki z konkurentami postanowiły połączyć siły. Pierwszaki, pod opieką Dagmary Jamki i Jadwigi Adamskiej, przygotowały aranżację piosenki Majki Jeżowskiej „Na raz, na dwa”, z akompaniamentem jednego z nauczycieli.

Wieloletnim dyrektorem SSP jest Barbara Deja - osoba ogromnie serdeczna, o skumulowanej energii, większej niż elektrownia w Kozienicach i uśmiechu promiennym, jak słoneczko Radia Rekord. Pani dyrektor zmotywowała całą szkołę do oddawania głosów na swoich pierwszoklasistów, wywieszając w każdym możliwym miejscu informacje o udziale w plebiscycie. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że mogliśmy współpracować z tak pozytywną osobą.

I Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Radomiu powstała w 1992 roku. Działa przy Społecznym Towarzystwie Oświatowym, które propaguje idee edukacji niezależnej od monopolu państwowego. Szkoły STO, wśród nich również nasza laureatka, cechują się specjalnym programem nauczania, zbudowanym wokół ruchu idei obywatelskich, zindywidualizowanym podejściem do każdego ucznia, oraz nowoczesnymi metodami nauczania i wychowania.

Jaka jest nagroda – a właściwie nagrody – dla zwycięzców plebiscytu Najfajniejsza Pierwsza Klasa? Przede wszystkim pierwszaki pojadą do Telewizji Polskiej ABC, gdzie wezmą udział w nagraniu programu „Teleranek” i zwiedzą siedzibę TVP. Ponadto odwiedzą Akademię Robotyki LEGO, Hula Park i Aqua Park Radom w Centrum Słonecznym. Będziemy ich także gościć w Radiu Rekord i w Telewizji Dami. Warsztaty dla najfajniejszych pierwszaków przygotowała KWP, KMP i Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej. Pojadą też do Janowca – do Magicznych Ogrodów.

Tytuł II Najfajniejszej Pierwszej Klasy 2017 trafił do klasy Ib z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Kazimierza Pułaskiego. Dzieciaki przygotowały pod opieką Neli Bukowskiej piosenkę „Była sobie żabka mała”. Koronę III Najfajniejszej Pierwszej Klasy 2017 zaś zdobyła klasa Ia z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4. Razem z wychowawczyniami: Agnieszką Stefańską i Kingą Rusin pierwszaki

Dominik Piekarski

Źródło: Co za dzień