Aktualności

Publiczna Szkoła Policealna STO
ul. Płocka 28
09-140 Raciąż

Raciąż - świetne wyniki egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe

2017/04/12

Szkoły Społecznego Towarzystwa Oświatowego działające w Raciążu imponują osiągnięciami nie od dziś. Publiczna Szkoła Policealna STO pełni w rejonie północnego Mazowsza szczególnie ważną rolę; podobnie jak inne szkoły tego typu, umożliwia słuchaczom zdobycie nowych kwalifikacji, zmianę zawodu, dostosowanie się do potrzeb rynku pracy.

więcej

Raciąż: Publiczna Szkoła Policealna STO – Zakończenie roku

2015/07/07

Drugiego lipca 2015 roku absolwenci Publicznej Szkoły Policealnej STO z kierunków: opiekun medyczny i opiekun w domu pomocy społecznej otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Uroczystość odbyła się o godzinie 18.00 w niezwykle urokliwym  i magicznym miejscu – Karczmie Retro w Kraszewie – Gaczułtach.

więcej

Publiczna Szkoła Policealna STO w Raciążu Szkołą Nowej Generacji

2015/06/01

Publiczna Szkoła Policealna STO w Raciążu, jako nowoczesna placówka oświatowa XXI wieku jest otwarta na innowacje – nie tylko w świecie technologii, ale i w odniesieniu do procesów nauczania i uczenia się. Od roku szkolnego 2015/2016 rozpoczynamy realizację projektu „Szkoła nowej generacji …

więcej

Raciąż: Technik usług kosmetycznych – dzieje się

2015/04/02

1 lutego 2015 roku, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na rynku pracy, w Publicznej Szkole Policealnej w Raciążu otwarto nowy kierunek kształcenia: technik usług kosmetycznych, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Raciąża i okolic, ze względu na możliwość szybkiego znalezienia pracy w krajowych i zagranicznych firmach świadczących usługi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej.

więcej

Raciąż: Technik samochodowy – nowy kierunek kształcenia

2015/03/05

Na liście zawodów z przyszłością z pewnością znajdują się te, które mają związek z rozwojem nowych technologii, z nowoczesnym przemysłem, obsługą gospodarki i mobilnością ludzi na jej rzecz pracujących. Takim zawodem jest technik pojazdów samochodowych − kierunek związany z diagnostyką, naprawą i obsługą samochodów.

więcej

Medyczne kierunki kształcenia przyszłością Zespołu Szkół STO w Raciążu

2015/02/04

Kończąc liceum ogólnokształcące, wielu młodych ludzi zastanawia się nad wyborem uczelni, z którą przyjdzie im związać swoją przyszłość. Wbrew pozorom, nie jest to decyzja łatwa, wymaga głębokiego zastanowienia i przemyślenia wszystkich wiążących się z nią konsekwencji.
Priorytetową sprawą jest zdobycie solidnego wykształcenia.

więcej

Raciąż: Uwalniamy wiedzę zawodową, czyli blended learning w praktyce szkolnej

2014/12/22

Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu wdraża nowatorski projekt edukacyjny włączający w tradycyjne metody nauczania przedmiotów zawodowych elementy blended learningowe. Jest to forma uczenia się, łącząca w sobie zajęcia tradycyjne (bezpośredni kontakt z prowadzącym) z aktywnościami w sieci internet.

więcej

I rok turystyki wiejskiej w Warszawie

2014/12/12

Listopad, niedziela, piękna słoneczna pogoda. Punktualnie o godzinie 9:00, 23 listopada, słuchacze pierwszego roku z kierunku technik turystyki wiejskiej Publicznej Szkoły Policealnej w Raciążu, wyruszyli w kolejną podróż edukacyjną do stolicy.

więcej

Raciąż: Turystyka wiejska gościnnie w mazurskim gospodarstwie agroturystycznym

2014/12/08

Mazury – kraina pięknych jezior, lasów i wielu ciekawych gospodarstw agroturystycznych. To właśnie tam w dniach 7–9 listopada br. udała się grupa słuchaczy II roku turystyki wiejskiej Publicznej Szkoły Policealnej STO w Raciążu. Eskapada wyruszyła w piątkowe popołudnie w trasę do miejscowości Dorotowo nieopodal Olsztyna.

więcej