Studniówka 2015 w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO
ul. Płocka 28
09-140 Raciąż

Sobota, 10 stycznia 2015 roku, zapisze się na długo w pamięci naszych tegorocznych maturzystów. Tego wietrznego i deszczowego wieczoru III klasa Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu miała swój pierwszy poważny w życiu bal – bal studniówkowy. Punktualnie o godzinie 19:00 młodzież, nauczyciele oraz zaproszeni goście przekroczyli progi Karczmy Retro w Kraszewie-Gaczułtach, w której miała się odbyć uroczystość. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli lokalnych władz. Swoją obecnością zaszczycił nas wieloletni Starosta Powiatu Płońskiego i Przewodniczący Rady Powiatu, pan Jan Mączewski z małżonką, panią Malwiną Mączewską, a także Burmistrz Miasta Raciąża, pan Mariusz Godlewski. Tę ważną uroczystość rozpoczęła przedstawicielka Rady Rodziców, pani Katarzyna Dębkowska, która w imieniu rodziców powitała wszystkich przybyłych. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, pan Andrzej Nizielski, który, jak to z okazji studniówki bywa, słowami „ poloneza czas zacząć”, zaprosił maturzystów do zatańczenia tego reprezentacyjnego, narodowego tańca polskiego.

Zestresowani, poważni i w pełnym skupieniu, w obecności zaproszonych gości, nauczycieli i rodziców, abiturienci naszego liceum, zatańczyli do muzyki Michała Kleofasa Ogińskiego, którego polonez a-mol znany jest pod tytułem „Pożegnanie ojczyzny”. Tradycją Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO Raciążu jest to, iż w pierwszej parze, z dyrektorem Andrzejem Nizielskim, tańczyła odnosząca najlepsze wyniki w nauce uczennica. W tym roku zaszczyt ten przypadł dwukrotnej stypendystce Prezesa Rady Ministrów, Monice Plewickiej. W drugiej parze wraz z wychowawczynią, panią Jolantą Wiśniewską, tańczył najzdolniejszy uczeń w szkole, Mateusz Wagner.

Po zatańczonym polonezie, głos zabrał dyrektor szkoły, Andrzej Nizielski, który wraz z wicedyrektorami: panem Włodzimierzem Kosiorkiem oraz panem Krzysztofem Kuskowskim, podziękował panu Janowi Mączewskiemu, wieloletniemu Staroście Powiatu Płońskiego, za życzliwość, wsparcie w trudnych chwilach i zrozumienie. W dowód wdzięczności dyrektorzy wręczyli panu Janowi Mączewskiemu książkę, a uczniowie jego małżonce bukiet pięknych róż. Pan starosta zabrał głos, podziękował za zaproszenie i życzył wszystkim maturzystom pomyślności podczas egzaminów. Dyrektor podziękował również Burmistrzowi, panu Mariuszowi Godlewskiemu. Burmistrz także życzył maturzystom powodzenia na egzaminie dojrzałości. Za trud nauczania, wychowania i opieki, słowa podziękowań skierowała do nauczycieli i dyrekcji szkoły także pani Katarzyna Dębkowska.

W imieniu maturzystów podziękowania oraz słowa uznania dla nauczycieli i dyrekcji skierowali Monika Plewicka i Mateusz Wagner. Życzenia przyszłym maturzystom złożyli również przedstawiciele klasy pierwszej, Natalia Godlewska i Krystian Kisiel.

Tradycyjną lampką szampana oraz życzeniami pomyślności podczas egzaminów maturalnych i zabawy do białego rana, dyrektor Andrzej Nizielski zakończył oficjalną część balu. Nasi uczniowie mogli oddać się hucznej zabawie. Zabawie beztroskiej, gdyż za sto dni czeka ich pierwszy trudny egzamin, który zaważyć może o ich dalszych losach.

Galeria ze zdjęciami.