Raciąż: Nasi uczniowie na meczu LEGII !!!

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO
ul. Płocka 28
09-140 Raciąż

Nasi uczniowie na meczu LEGII !!!

W poniedziałek, 1 grudnia, uczniowie I klasy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu oraz klasy III Publicznego Gimnazjum w Raciążu, wraz ze swoimi opiekunami: Damianem Szcześniewskim, Damianem Wierzchowskim, Olgerdem Wszałkowskim, Sławomirem Jóźwiakiem, wzięli udział w programie „Kibicuj z klasą” i kibicowali piłkarzom warszawskiego klubu Legii Warszawy w meczu z Cracovią Kraków.

Spotkanie odbyło się na stadionie Pepsi Arena przy Łazienkowskiej 3 w Warszawie. Punktualnie o godzinie 18:00 piłkarze obu drużyn wkroczyli na murawę. Tradycyjnie wierni kibice warszawskiego klubu odśpiewali „Sen o Warszawie”, a następnie wszyscy unieśli szaliki klubowe i wykrzyczeli, że „ mistrzem Polski jest Legia”. Później uczciliśmy minutą ciszy dwóch kibiców Legii, którzy po wyjazdowym spotkaniu klubu z Lokeren w drodze powrotnej do kraju zginęli w wypadku samochodowym. Po gwizdku sędziego rozpoczęła się pierwsza połowa spotkania. My, jako wierni kibice Legii Warszawy, dopingowaliśmy naszych piłkarzy. Już w pierwszej połowie nasi faworyci wysunęli się na prowadzenie 1:0. Na trybunach zawrzało. Wszyscy cieszyli się ze zdobytej bramki. Przez okrągłe 90 minut mogliśmy obserwować mistrzowską grę zawodowych piłkarzy na najwyższym europejskim poziomie. W rezultacie, jak na Mistrzów Polski przystało, warszawski klub wygrał spotkanie z Cracovią Kraków 2:0.

Przez cały mecz na trybunach panowała gorąca atmosfera i nawet temperatura zbliżająca się do zera, nie zniechęciła naszych podopiecznych do aktywnego kibicowania. Razem z innymi uczniami z wielu szkół z całej Polski wiernie kibicowaliśmy piłkarzom, nie gorzej niż stali kibice wszystkich meczów rozgrywanych przez Legię Warszawę. Dla naszych uczniów taki wyjazd z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.