Raciąż: Młodzi bankowcy z STO

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO
ul. Płocka 28
09-140 Raciąż

6 października ruszyła druga edycja internetowej gry ekonomicznej dla młodych „Fair Play Bank Nowa Generacja” zorganizowana przez Spółdzielczą Grupę Bankową. Udział w walce o „prawdziwą kasę” mogli wziąć uczniowie w wieku od 13 do 20 roku życia.  Gracze wcielili się w  rolę prezesa zarządzającego wirtualnym bankiem oraz mieli za zadanie zbudować z czterema znajomymi najsilniejszy i najzasobniejszy MEGABank. Celem gry było rozwijanie świadomości ekonomicznej uczniów, a tym samym wpłynięcie na ich przedsiębiorczość.

W tej edycji gry, pod kierownictwem nauczyciela podstaw przedsiębiorczości- pana Łukasza Palmowskiego, wzięli udział uczniowie pierwszej klasy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Natalia Godlewska, Patrycja Łukaszewska, Julita Grablewska, Kamil Puszcz i Mateusz Grudzicki. Troje z nich : Natalia, Kamil  i Mateusz,  dzięki przedsiębiorczemu i sumiennemu zarządzaniu wirtualnym bankiem, wygrało realne nagrody rzeczowe: głośniki, bezprzewodowe myszki i słuchawki. Dlatego też, 5 listopada, uczniowie wraz z nauczycielem oraz rodzicami,  zostali zaproszeni przez Bank Spółdzielczy w Raciążu na uroczyste odebranie wywalczonych podarunków. Nasi uczniowie zostali przyjęci w sali konferencyjnej banku, a nagrody wręczył im sam prezes Banku Spółdzielczego w Raciążu, pan Piotr Pniewski. W czasie uroczystości uczniowie mogli, jako czynni uczestnicy w przedsięwzięciu, podzielić się swoimi uwagami na temat gry.

Nie wszystkie nagrody zostały jeszcze wywalczone, a rozgrywki trwają do 17 listopada. Zatem trzymamy kciuki za naszą drużynę, a szczególnie za Patrycję Łukaszewską i Julitę Grablewską.