Kolejne sukcesy drużyny piłkarskiej SLO STO w Raciążu

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO
ul. Płocka 28
09-140 Raciąż

„Tam, gdzie nie ma walki, nie ma siły„ – Piłkarze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu mistrzami powiatu płońskiego

19 kwietnia 2017 roku na Orliku Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku odbył się finał Mistrzostw Powiatu Płońskiego w piłce nożnej chłopców szkól ponadgimnazjalnych. W finałowym turnieju brały udział cztery najlepsze szkoły powiatu płońskiego w tym reprezentacja Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu w składzie: Jakub Gąsiorowski, Maciej Karwowski, Tomasz Ptasik, Krystian Wiśniewski, Jan Szerszeniewski, Patryk Kopczyński, Mateusz Koziatek, Kamil Puszcz, Piotr Rogowski, Dawid Gawin i Dominik Krajewski. Zawodnikom towarzyszył dyrektor, pan Andrzej Nizielski oraz trener, pan Olgierd Wszałkowski. Turniej finałowy przebiegał w sportowej atmosferze, na dobrym poziomie, a poszczególne drużyny rywalizowały w duchu fair play.

Występ drużyny Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wypadł bardzo dobrze. Po raz drugi w historii szkoły piłkarze zdobyli tytuł mistrza powiatu płońskiego. Chłopcy byli bardzo dobrze przygotowani do rozgrywek finałowych. Wykazali się zaangażowaniem i dobrymi umiejętnościami. Rozgrywki były bardzo emocjonujące, tak jak na finał turnieju o mistrzostwo przystało. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Naszym chłopcom sprzyjało szczęście. Wszyscy nasi zawodnicy zasługują na wyróżnienie. Efektem było zdobycie pierwszego miejsca i tytułu mistrza powiatu płońskiego. Po zakończeniu meczów był czas na rozmowę i wspólne, pamiątkowe zdjęcia. Trenerem przygotowującym zawodników do udziału w turnieju był pan Olgierd Wszałkowski, któremu należą się szczególne gratulacje. Puchary wręczał członek zarządu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, pan Andrzej Nizielski.

Okazało się, że także drużyna z małej szkoły, w której uczy się tylko trzydziestu chłopców może bardzo wiele osiągnąć – sięgnąć po najwyższe laury na poziomie powiatu. Liczy się serce do walki, którego piłkarzom ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu z pewnością nie brakuje. Wszystkim zawodnikom życzymy dalszych, tak spektakularnych zwycięstw i osiągnięcia wysokiego poziomu piłkarskiego. W finale rejonowym Szkolnego Związku Sportowego powiat płoński będą reprezentować dwie szkoły: Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Raciążu i Zespół Szkół nr 1 w Płońsku.

 Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki turnieju.

WYNIKI

 1. Zespół Szkół S STO w Raciążu - ZS nr 1 w Płońsku               1:1
 2. Zespół Szkół STO w Raciążu - LO w Płońsku                         2:1
 3. Zespól Szkół STO w Raciążu - ZS w Raciążu                         1:0
 4. ZS nr 1 w Płońsku - LO w Płońsku                                         1:1
 5. ZS nr 1 w Płońsku - Zespół Szkół w Raciążu                          3:1
 6. ZS nr 1 w Płońsku - Zespół Szkół STO w Raciążu                  1:1
 7. LO w Płońsku - Zespół Szkół STO w Raciążu                         1:2
 8. 8. LO w Płońsku - ZS w Raciążu                                            3:3
 9. LO w Płońsku - ZS nr 1 w Płońsku                                         1:1 
 10. Zespół Szkół w Raciążu - LO w Płońsku                                 3:3
 11. 10. Zespół Szkół w Raciążu - Zespół Szkół STO w Raciążu     0:1
 12. Zespół Szkół w Raciążu - Zespół Szkół nr 1 w Płońsku            1:3

TABELA ROZGRYWEK

                                                   pkt      bramki  
1. SLO STO w Raciążu                7          4:2  
2. Zespół Szkół nr 1 w Płońsku     5          5:2  
3. LO w Płońsku                          2          5:6  
4. Zespół Szkół w Raciążu           1          4:7