Poznań: Ogólnopolski Dzień Talentów w Społecznej „Czwórce”

Społeczne Gimnazjum nr 4 im. prof. Adama Wodziczki STO
os. Oświecenia 64
61-209 Poznań

Talent polega na połączeniu siły twórczej ze zdolnością wykonawczą
Honore de Balzac

Od zarania dziejów ludzie tworzyli wspaniałe dzieła, które zmieniały otaczającą ich rzeczywistość oraz inspirowały do pozytywnych zmian własnego charakteru. Dlatego też 21 marca 2013 r. uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum wspólnie spotkali się na sali gimnastycznej, aby obchodzić Ogólnopolski Dzień Talentów. Właśnie ten czas był okazją do zaprezentowania w Społecznej „Czwórce” licznych predyspozycji, uzdolnień, pasji i kreatywnych działań.

W trakcie spotkania odbywały się na scenie publiczne występy. Zaprezentowali się miłośnicy śpiewu, gry na pianinie i gitarze. Podziwialiśmy balet, modern dance i capoire.

Zorganizowano również osiem różnych stoisk: artystyczne, matematyczno-fizyczno-chemiczne, biologiczno-przyrodnicze, sportowe, kulinarne, językowe, humanistyczne oraz off.

Konkursy, gry, zabawy i doświadczenia pozwalały przyjrzeć się kulisom wiedzy matematycznej, fizycznej, chemicznej, biologicznej, tańca, jazdy konnej, kultury japońskiej, literatury fantasy, powstania wielkopolskiego czy szalonych lat sześćdziesiątych. Stoisko Odysei Umysłu i Destination Imagination zaprosiło do kreatywnych rozwiązań w parominutowych wyzwaniach. Każdy miał szansę sprawdzić, jak potrafi pracować w zespole, przy niedoborze czasu i materiałów.

Pierwszy Dzień Wiosny w Społecznej „Czwórce” uczciliśmy także możliwością zdobycia przez uczestników Indeksu Talentu, który uprawniał do otrzymania nagrody niespodzianki z wiosennym akcentem biedronki, przynoszącej szczęście wszystkim, którzy stają się inspiracją dla innych.

Barbara Małyszka-Maciołek i Agnieszka Drabczyk