VI Koncert Integracyjny

Społeczne Gimnazjum nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej STO
ul. Grunwaldzka 154
60-309 Poznań

Termin: 25 maja 2017 r.
Miejsce: ZSS nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej STO, Poznań

Organizator:Zespół Szkół Społecznych nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej STO

ul. Grunwaldzka 154, 60-309 Poznań
tel. 618 676 812
email: grazyna.przepierska@spolecznajedynka.pl

Zasięg szkolny


Nasz Szkolny Majowy Koncert Integracyjny jest coroczną, tradycyjną imprezą muzyczną o charakterze integracyjnym. Połączone zespoły muzyczne szkoły podstawowej i gimnazjum, tj. chór dziecięcy, zespół woklany gimnazjalistów, rodziców i nauczycieli, soliści – uczniowie i absolwenci oraz zespół instrumentalny, w którym grają uczniowie, absolwenci, rodzice i nauczyciele, wspólnie prezentują przygotowany w ciągu roku szkolnego program artystyczny.

Koncert ma formę „Listy Przebojów Społecznej Jedynki”. Jest to wielkie przedsięwzięcie angażujące rodziny, sympatyków, które poprzez sztukę łączy pokolenia, integruję środowisko szkolne i pozaszkolne, uczy pracy zespołowej, rozwija umiejętności autoprezentacji oraz współtworzenia przestrzeni pozytywnych emocji i relacji.

Podczas naszych koncertów sala wypełniona jest po brzegi publicznością, wśród której sporą grupę zawsze stanowią nasi wierni absolwenci.


Już po raz szósty w Społecznej Jedynce na poznańskim Grunwaldzie odbył się wiosenny koncert jednoczący kilka pokoleń osób związanych z tą placówką. W tym roku wydarzenie będzie szczególne, powiązane jest bowiem z dwudziestą rocznicą powstania szkolnego chóru „Kantyczki”.

W murach szkoły usłyszeliśmy mix kilkudziesięciu polskich i zagranicznych ponadczasowych hitów, w wykonaniu uczniów, absolwentów, rodziców, nauczycieli i sympatyków placówki.

Pomysłodawczynią koncertu, organizatorką, kierownikiem muzycznym i dyrygentką była nauczycielka muzyki - pani Grażyna Przepierska, a całe wydarzenie zyskało już miano „Listy Przebojów Społecznej Jedynki”.

W ubiegłych latach publiczność mogła usłyszeć m.in. monograficzny koncert z piosenkami Marka Grechuty oraz składanki powszechnie znanych i kochanych piosenek z różnych epok i rozmaitej proweniencji.