Poznań: Wspomnienie o STOmeniusie

Społeczne Gimnazjum nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej STO
ul. Grunwaldzka 154
60-309 Poznań

To trzecia edycja STOmeniusa, w której brały udział gimnazja STO z Jeleniej Góry, Piły, Warszawy i nasza Społeczna Jedynka.

Celem projektu jest ułatwienie nawiązania kontaktów między gimnazjami z różnych części Polski, realizacja działań zaplanowanych wspólnie podczas wizyt partnerskich oraz  wypracowanie wielu ciekawych rozwiązań na funkcjonowanie samorządu w szkole.

Tym razem odwiedziliśmy gimnazjum w Pile, gdzie zaproponowano nam szereg ciekawych atrakcji m.in.: ciekawą debatę w języku angielskim : „Curiosity”, nocny spacer po Pile, zajęcia na basenie, zawody strzeleckie.

Po drodze doświadczyliśmy niesamowitej gościnności w pięknym zakątku Wielkopolski w zespole pałacowo-parkowym z XVIII wieku w Objezierzu.

Kolejnym punktem programu była wizyta w naszej Jedynce i prawdziwa noc w szkole. W Poznaniu także wiele się działo byliśmy wraz z naszymi kolegami z innych szkół na spacerze z przewodnikiem po Starym Mieście, w Bramie Poznania ICHOT, w Bazylice Archidiecezjalnej Apostołów Piotra i Pawła oraz w Muzeum „Blubry-Poznańskie legendy w 6D”.

Cudownie było pobyć razem w innej niż ława szkolna rzeczywistości, a zwieńczeniem był panel dyskusyjny „Zainteresowania, hobby, relacje a nauka- co powinniśmy rozwijać bardziej?”.

Wkrótce kolejne spotkanie w ramach STOmeniusa, a uczniowie nie mogą się już doczekać kiedy spotkają swoich kolegów i koleżanki z innych miast Polski.