III Piknik i Bieg Społecznej Jedynki

Społeczne Gimnazjum nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej STO
ul. Grunwaldzka 154
60-309 Poznań

Termin: 20 maja 2017 r.
Miejsce: Lasek Marceliński, Poznań

Organizator:Zespół Szkół Społecznych nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej STO

ul. Grunwaldzka 154, 60-309 Poznań
tel. 618 676 812
email: grazyna.przepierska@spolecznajedynka.pl

Zasięg szkolny


Pierwszy Piknik i Bieg Społecznej Jedynki odbył się w 2015 roku z okazji 25-lecia Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 STO. Od tego czasu piknik i bieg organizowane są corocznie na przełomie maja i czerwca. Impreza jest świętem całej społczności szkolnej. Jej głównym celem jest popularyzacja biegania jako najprostrzej formy ruchu oraz rekreacji ruchowej jako jednego z elementów zdrowego stylu życia.

Bieg jest organizowany z profesjonalnym pomiarem czasu w kategoriach D1 (6-7 lat), D2 (8-10 lat), D3 (11-13 lat), D4 (14-16 lat) oraz bieg główny kategorii OPEN na dystansie 5000 metrów.

Biegowi towarzyszy szereg imprez składających się na Piknik Społecznej Jedynki.


20 maja w Lasku Marcelińskim odbył się już po raz trzeci Bieg Społecznej Jedynki połączony z Piknikiem Rodzinnym. Pogoda bardziej sprzyjała biegaczom niż piknikowi, ale wspólnie spędzony czas upływał bardzo miło mimo niezbyt wysokiej temperatury. Dużą atrakcją dla młodszych dzieci były liczne gry i zabawy sportowe. W konkurencji biegowej wyróżnić należy dziewczęta z klasy 2 szkoły podstawowej, które zdobyły wszystkie możliwe nagrody w ich kategorii. Zawodnicy kategorii Open również zaprezentowali wspaniałą formę biegową. Mecze piłki nożnej jak zawsze budziły duże zainteresowanie zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. W tym roku po raz pierwszy przeprowadzono licytację, dzięki której pozyskano fundusze na zakup samochodu dla sióstr w Afryce.