Poznań: Jubileuszowe, XV warsztaty matematyczne

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej STO
ul. Grunwaldzka 154
60-309 Poznań

Tegoroczna przygoda z matematyką dla 63 uczestników XV Warsztatów Matematycznych przejdzie do historii pod znakiem jubileuszu. Od wielu lat wydarzenie to łączy młodszych i starszych uczniów we wspólnym poznawaniu najstarszej z nauk. Nie po raz pierwszy w warsztatach uczestniczyli również absolwenci naszej szkoły.

W tym roku były to dwie licealistki, które nie tylko przygotowywały się do licealnej Olimpiady Matematycznej, ale również uczyły się, ucząc swoich młodszych kolegów i koleżanki. Codzienny konkurs wzorowany na słynnym Kangurze, gra terenowa w szamocińskim lesie, zadania “po trzy”, zadania konkursowe,  konkurs drużynowy, origami, zagadki logiczne, wykład czy mecz matematyczny to zajęcia lubiane nie tylko przez przez uczniów. W przerwach między zajęciami były chwile na  taneczne ćwiczenia (Belgijka) oraz śpiew tegorocznego warsztatowego hitu - piosenki “Robert Lewandowski …”.

Czas na rozwiązywaniu problemów matematycznych minął błyskawicznie! Już dzisiaj tęsknią za kolejną edycją warsztatów zarówno uczniowie jak i nauczyciele.