Lubin: Deutsch hat Klasse - kończymy z klasą

Społeczne Gimnazjum Językowe im. Rady Europy STO
ul. Pawia 41
59-300 Lubin

W III edycji projektu „Deutsch hat Klasse”, organizowanego przez Goethe Institut w Warszawie,  nad którym patronat honorowy sprawowała Minister Edukacji Narodowej, wzięły udział 104 szkoły z całej Polski. Społeczna Szkoła Podstawowa im. Rady Europy w Lubinie znalazła się w 10 finalistów!

W nagrodę cała grupa projektowa wraz koordynatorem panią Beatą Petrykowską w dniach 6-8 czerwca pojechała po swoje wyróżnienie do Warszawy. Podczas uroczystej Gali w Teatrze Capitol Pani Dyrektor Marta Pilecka-Lalewicz odebrała gratulacje m.in. od Ambasadora Niemiec pana Rolfa Nikel, Pani Petrykowska otrzymała stypendium w Akademii Letniej Goethe-Institut w Gdańsku, a uczniowie klasy II i III gimnazjum – pamiątkowe dyplomy.

Wcześniej trochę pobiegaliśmy po stolicy, biorąc udział w grze miejskiej „Klasa z KASĄ”. Zadania o różnym stopniu trudności wymagały wykazania się znajomością języka niemieckiego, dobrej współpracy w grupie, kreatywności oraz zmierzenia się z presją czasu. Za każde poprawnie wykonane zadanie grupa otrzymywała naklejkę – kadr z filmu. Za błędy płaciło się karę w specjalnej walucie 😊, więc trzeba było uważać, żeby tej tytułowej kasy nie stracić. Nasza reprezentacja również w tych zmaganiach okazała się całkiem dobra – zajęliśmy 3 miejsce z blisko 30 drużyn uczestniczących w zabawie.

Za naszym zespołem ogrom wspólnie wykonanej pracy, nauki języka niemieckiego, mierzenia się z kolejnymi wyzwaniami, pokonywania trudności oraz podejmowania decyzji, a przede wszystkim nauka samodzielności. No i mamy nową klasę, która jeszcze długo będzie nam służyć!

Beata Petrykowska
Wicedyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy w Lubinie
Koordynator projektu „Deustch hat Klasse“