Konferencja metodyczna: Ortografia śpiewająco! - metody nauczania ortografii w edukacji wczesnoszkolnej. Uczczenie 30-lecia STO w środowisku lokalnym

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 35 im. Noblistów Polskich STO
ul. Targowa 22
05-122 Legionowo

Termin: 1 grudnia 2017 r. 
Miejsce: Centrum komunikacyjne – „Poczytalnia” w Legionowie, ul. Kościuszki 8a

Organizator: Społeczna Szkoła Podstawowa nr 35 im. Noblistów Polskich STO

ul. Targowa 22, 05-122 Legionowo
tel. 22 774 34 16, 606 122 358
email: sekretariat@sto35.edu.pl

Zasięg powiatowy


„O ortografii śpiewająco” to tytuł konferencji metodycznej, którą Społeczna Szkoła Podstawowa nr 35 im. Noblistów Polskich STO w Legionowie przygotowała dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z powiatu legionowskiego, by tym uczcić jubileusz 30- lecia STO. 

Wszyscy wiemy, że ortografia nie jest łatwą sprawą i za bardzo nie wchodzi do uczniowskich głów, więc pani Katarzyna Dudkowska, wychowawczyni klasy III znalazła na to ciekawy sposób. „Ortografia w piosence” – to innowacja pedagogiczna, którą nauczycielka realizuje już drugi rok i zauważyła niesamowite postępy dzieci w nauce ortografii. Postanowiła podzielić się swoim pomysłem z innymi nauczycielami. 

W konferencji wzięli udział także uczniowie klasy III, którzy „na żywo” pokazali jak uczą się ortografii na lekcjach w atrakcyjny dla siebie sposób. „Śpiewanie, nie wkuwanie!” to hasło uczniów znających śpiewająco zasady sztuki jaką jest ortografia. 

Wspomaga nas w edukacji Edukanto – Magdalena i Andrzej Grabowscy – autorzy piosenek i animacji, które uczą nas zasad poprawnego pisania. Dzięki muzyce, tańcom i śmiesznym filmikom nauka jest całkiem przyjemna. Na dowód tego wystąpił szkolny „Chórek bum bum rurek”, który zaśpiewał „ortograficzną” piosenkę z wykorzystaniem instrumentów pod batutą pani Natalii Taperek, wychowawczyni klasy I, której uczniowie też już nieźle grają na bum bum rurkach. 

Nauczyciele poznali też tajemnice jakie skrywa OK Zeszyt. Te sekrety odkryła pani Ewa Wróblewska, wychowawczyni klasy II wraz z uczniami, którzy z dumą prezentowali swoje „okejowskie” zeszyty. Uczestnicy konferencji zainteresowali się bardzo OK – Ocenianiem Kształtującym – wspierającym rozwój ucznia. 

Konferencja była bardzo ważnym wydarzeniem w życiu naszej szkolnej Społeczności.