Pomóżmy Pani Magdalenie wygrać walkę z chorobą!

III Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego STO
ul. Stradomska 10
31- 058 Kraków

Pani Magdalena Sroka, nauczycielka języka polskiego w III Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego STO w Krakowie,  wychowawczyni tegorocznych maturzystów, która przed kilkoma dniami została odznaczona najwyższym odznaczeniem resortowym, medalem Komisji Edukacji Narodowej, zmaga się z ciężką chorobą. Pomóżmy jej wygrać tę walkę!

Pani Magdalena Sroka poświęciła swoją karierę zawodową by wychowywać pokolenia młodych ludzi. Jest jedną z najdłużej pracujących w w krakowskim liceum nauczycieli, przygotowała do matury już setki uczniów, przez lata była liderką projektu Tradycje Szkoły, organizowała największe uroczystości szkolne, od 2003 jest organizatorką i kieruje projektem Szkoła Debaty, w ramach którego uczniowie krakowskich szkół spotykają się w debatach oksfordzkich. Działania Pani Magdaleny stworzyły warunki do powstania Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców, które skupia absolwentów Szkoły Debaty z całego Krakowa.

Niestety Pani Magdalena od kilku lat walczy z ciężką chorobą onkologiczną, pomimo trudnej terapii Pani Magdalena jest cały czas, ze szkołą oraz swoimi uczniami. Obecnie konieczne jest w terapii zastosowanie leku LONSURF, który na ten moment nie jest refundowany w ramach terapii przez NFZ. Dawka miesięczna leku jest bardzo droga. W obecnej chwili Pani Magdalena zakupiła miesięczną dawkę leku ze swoich oszczędności, a kolejne dwa miesiące terapii zasponsorowała firma produkująca lek.

Serdecznie prosimy wszystkich Państwa o wszelką możliwą pomoc prowadzącą do pozyskania leku dla Pani Magdalemy, być może ktoś z Państwa wie jak taki lek zorganizować. W porozumieniu z zarządem szkoły, nawiązano współpracę z fundacją Poland Business Run, ul. Siemiradzkiego 17/2, 31-137 Kraków, która uruchomiła dla Pani Magdaleny Sroki nr rachunku bankowego w BZWBK:77 1090 2053 0000 0001 3563 0921, na który będą zbierane fundusze na zakup wymienionego leku. Prosimy Państwa o wsparcie finansowe leczenia oraz o przekazywanie poniższej informacji wszystkim ludziom wielkiego serca, którzy chcieliby włączyć się w ratowanie życia. Jako Społeczne Towarzystwo Oświatowe po raz kolejny stanęliśmy przed wielkim wyzwaniem, głęboko wierzymy, że nasze stowarzyszenie będzie w stanie jak zawsze pomóc w tak ważnej sprawie.

Za wszelką pomoc najserdeczniej dziękujemy!