Kraków: Półfinały XII edycji „Szkoły Debaty”

III Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego STO
ul. Stradomska 10
31- 058 Kraków

9 lutego, o godz. 10:00 w sali obrad Rady Miasta Krakowa odbędzie się półfinał XII edycji „Szkoły Debaty” organizowanej przez III Społeczne Liceum STO im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

„Szkoła Debaty” to całoroczny projekt edukacyjno – wychowawczy, który skupia najlepsze krakowskie licea wokół wspaniałej idei Debat Oksfordzkich. Po raz pierwszy projekt ruszył w roku szkolnym 2003-2004, a od 2007 roku organizacja Szkoły Debaty przeszła w ręce III Społecznego Liceum STO im. Juliusza Słowackiego, które prowadzi ten projekt do dziś. Współorganizatorem jest Krakowskie Stowarzyszenie Mówców (KSM) .

Z każdym rokiem popularność krakowskiego turnieju debat rośnie, a od XI edycji projekt w pełni przybrał postać „szkoły”. Otóż 12 członków KSM od początku roku szkolnego pracuje we wszystkich zgłoszonych liceach, ucząc i pomagając ich uczniom. Dzięki temu w liceach powstają szkolne „Koła Debat” i odbywają się wewnętrzne turnieje i dyskusje. Z roku na rok inicjatywa spotka się z coraz większym zainteresowaniem krakowskiej młodzieży.

Finał „Szkoły Debaty” odbędzie się 16 marca.

Patronami honorowymi XII edycji „Szkoły Debaty” są:
Poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Duda
Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski Prezydent Miasta
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider
Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski